Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Zigmundu Jaunķiki

Ogrē mēģina atdzīvināt tramplīnlēkšanu ar slēpēm

Ogrē mēģina atdzīvināt tramplīnlēkšanu ar slēpēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Tie, kuri jau paspējuši noilgoties pēc ziemas priekiem, var doties uz Ogri apgūt tramplīnlēkšanas ar slēpēm iemaņas. Tur šī sporta entuziasts treneris Modris Krūze saviem spēkiem uzbūvējis tramplīnu, kurā trenēties var visu gadu.

Ziema vai vasara, rudens vai pavasaris – uz Ogri tik un tā var braukt ar slēpēm.

Modris Krūze, kādreiz sportists, tagad treneris un tramplīnlēkšanas entuziasts, savā privātīpašumā uzcēlis 5, 10 un 15 metru tramplīnus, kur jaunajai paaudzei apgūt iemaņas šajā sporta veidā.

“Biju nolēmis, ka Latvijā vajag atjaunot šo sporta veidu. Te bija līdzena vieta, daudz darba ieguldīts – rakta bedre, estakādes celtas un, kā redzat, ir mākslīgais segums ir. Līdz ar to mēs varam arī vasarā nodarboties ar šo sporta veidu,” stāsta Modris Krūze.

Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur iespējams trenēties lēkšanā ar slēpēm no tramplīna. Lai sasniegtu labus rezultātus, jāmācās daudzi gadi, jo sporta veids ir sarežģīts.  Regulārie treniņi sākas ar kārtīgu iesildīšanos, pasportošanu, un tikai tad bērni tiek laisti uz tramplīna.

“Cits atnāk un ātri apgūst pamatelementus, citam iet ilgāk,” saka Krūze, piebilstot, ka nekad nav par vēlu sākt mācīties. Savus pirmos soļus tramplīnlēkšanā nupat spēris sešgadīgais Ralfs. Viņam patīk daudz trenēties un lēkt.

Lielāku darbojošos tramplīnu Latvijā šobrīd nav. Tiem, kuri uzrāda labus rezultātus, Ogres tramplīns ir par mazu un jādodas  trenēties uz ārzemēm.

Šarlote Šķēle, kura uzrāda ļoti labus rezultātus pasaules līmenī, ar tramplīnlēkšanu nodarbojas jau deviņus gadus. “Man patīk ātrums, lidojums. Šis sporta veids tiešām aizrauj, skaitās ekstrēms, bet galīgi nav bīstams,” saka Šķēle.

Tas ir mīts, ka tramplīnlēkšana ir ļoti traumatisks sporta veids. Krietni liekākas iespējas satraumēties ir, nodarbojoties ar slalomu. Modris Krūze cer, ka tuvāko gadu laikā Ogrē varētu tapt vēl lielāks tramplīns, tomēr viss atkarīgas no tā, vai izdosies atrast finansējumu. Pagaidām tramplīnlēkšana Latvijā balstās uz entuziastu darbu, kuri aicina vecākus droši sūtīt savus bērnus uz aizraujošiem  treniņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti