Dienas ziņas

Igaunijas iekšlietu ministrs: Maskavas patriarhāts ir teroristi

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Ogres slimnīcā atklāj dzemdību nodaļas jauno korpusu

Ogres slimnīcā atklāj Dzemdību nodaļas jauno korpusu

Jauna Dzemdību nodaļas ēka šodien atklāta Ogres slimnīcā. Jauna ēka bija vajadzīga tāpēc, ka Ogres slimnīcā ik gadu ir daudz jaundzimušo, kā arī iepriekšējais korpuss nebija gana komfortabls un tajā trūka vietas. Tādēļ daudz jauno māmiņu izvēlējušās laist mazuli pasaulē citās slimnīcās, piemēram, Siguldā vai Bulduros. Ogres slimnīcā paredz, ka tagad dzemdību skaitu izdosies ievērojami palielināt.

Plaša, gaiša, mūsdienīga – tāda tagad būs Ogres slimnīcas dzemdību nodaļa. Jaunajam korpusam ir trīs stāvi. Pagrabstāvā ir tehniskās telpas, ģērbtuves, tostarp jauno māmiņu ģimenes locekļiem.

Pirmajā stāvā izveidotas trīs dzemdību zāles, turklāt būs pieejamas dzemdības ūdenī. Korpusa trešajā stāvā atrodas deviņas palātas — trīs divvietīgas un sešas vienvietīgas.

"Divvietīgā nozīmē, ka tur būs bez ģimenes locekļiem, tikai māmiņām, bet par to nav jāmaksā. Vienvietīgās būs maksas palātas un būs 60 eiro par vienu dienu jāmaksā," skaidroja Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs (Nacionālā apvienība).

Ogres slimnīcas ārsts ginekologs Andris Blimhens par jaunajām telpām izteicās atzinīgi: "Telpu ziņā, nu, ja jūs iziesiet cauri, jūs redzēsiet, ka ir ļoti praktiski viss izplānots, ka telpas ir gaišas, tās ir plašas, jaunajām ģimenēm šeit būs ērti."

Galvenais trūkums nodaļas iepriekšējās telpās bijis tieši divvietīgo palātu trūkums, arī dzemdību zāļu reizēm bijis par maz.

Dzemdību nodaļas vecmāte Anna Sebre sacīja, ka pieprasījums Dzemdību nodaļā ir liels: "Mūsu vecās telpas arī ir ļoti labas, bet viņas vienkārši mazākas… Un [tagad] tas noteikti atvieglos darbu – jaunas telpas, jauna tehnika, lielāki plašumi." Tam piekrita arī Dzemdību nodaļas galvenā pediatre Svetlana Ince: "Bija grūtības ar vietām, jo dzemdētāju ir daudz, un, protams, visas gribēja palātiņas, kur varēs tā kā dzīvot ar savām ģimenēm, ar vīru kopā māmiņas, lai vīrs arī iesaistās, kas ir ļoti svarīgi bērna aprūpē. Un šī bija galvenā problēma."

Pēdējos trīs gadus Ogres slimnīcā ik gadu pieņemtas vismaz 520 dzemdības. Pērn pat 535. Slimnīcas vadītājs paredz, ka līdz ar jaunā korpusa atklāšanu dzemdību skaits varētu sasniegt 700.

"Vēl ir tāda interesanta statistika, ka mūsu slimnīcā piedzimst vairāk bērnu nekā Ogres novadā. Tas nozīmē to, ka ļoti daudzas jaunās māmiņas no Pierīgas, no Aizkraukles, no Jēkabpils un no citiem blakus novadiem tiešām izvēlas laist pasaulē bērniņus mūsu slimnīcā," norādīja Širovs.

Dzemdību nodaļas korpuss izveidots nepilnos divos gados, un tas slimnīcai izmaksājis 1,8 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti