Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Noslēgusies pieteikšanās studijām

Latviju šķērso pasaules Miera skrējiens

Latviju šķērso pasaules Miera skrējiens

Miera skrējiena miera lāpa pirmo reizi tika iedegta pirms 30 gadiem pie ANO mītnes Ņujorkā.  Šo gadu laikā lāpa ceļojusi visos kontinentos, pacēlusies pasaules augstākā kalna virsotnē un pat pabijusi kosmosā. Latvija šajā labas gribas akcijā ir piedalījusies jau vairāk nekā piecpadsmit reizes. Trešdienas rītā miera skrējiens atkal šķērsoja mūsu valsts robežu.      

11.jūlija rītā vispasaules miera skrējiens šķērsojis Silenes robežpunktu Daugavpils novadā, kur skrējienam pievienojušies gan vietējie Daugavpils novada sportisti, gan arī ārzemju skrējiena entuziasti.

“Es atbraucu uz Latviju, esmu brīvprātīgais, daļu no šī skrējiena noskrēju jau Čehijā un tagad skriešu no Latvijas cauri Igaunijai, Somijai, Zviedrijai līdz pat Oslo, un no Oslo došos mājup,” pastāstīja Miera skrējiena dalībnieks no Čehijas Džeikobs.

Skrējēja no Daugavpils novada Medumu pagasta Kristīne savukārt uzsvēra, ka “miers tagad ir svarīgs mūsu pasaulē un ka tas dod tādu mieru varbūt un vienotību ar Eiropu, ka mēs neesam tikai te tāda Latvija maza, bet visa Eiropa ir kopā ar mums”.  

“Visā pasaulē varbūt tagad nav miers, bet ar šādiem skrējieniem miers varbūt iestātos,” piebilda skrējējs no Daugavpils novada Kalupes pagasta Mareks.

Miera skrējiens ir garākais stafetes skrējiens pasaulē, kurā neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības var piedalīties ikviens interesents.

“Peace Run” koordinatoru komandas vadītājs Latvijā Gints Peleckis stāstīja, ja “skriešana kā tāda ir ļoti universāla, vienkārša un saprotama valoda, [..] pat ja mēs nerunājam, mēs kustamies vienā virzienā, mēs esam kopā, un tas tiešām rada šo vienotības, miera un harmonijas sajūtu”.

“Peace Run” Eiropas koordinators Devašišu Torpijs (Lielbritānija) atzina, ka “varbūt sākotnēji miers tika vairāk asociēts ar kodolatbruņošanos, jo mēs to visu sākām astoņdesmitajos gados, kad tas bija aktuāli un miers cilvēkiem nozīmēja daudz un dažādas lietas, bet tas, ko es esmu pa gadiem novērojis, ka cilvēki arvien vairāk saprot, ka miers ir kaut kas tāds, ko mēs radām katrs individuāli”.

Eiropā skrējiena lāpa oficiāli tika iedegta februārī Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā, lai dotos cauri visām Eiropas valstīm un oktobrī finišētu Portugāles galvaspilsētā Lisabonā, pieveicot 24 000 kilometru.

Miera lāpa tuvāko piecu dienu laikā dosies uz Daugavpili, Preiļiem, Madonu, Cēsīm, Valmieru un Limbažiem, un jau 15. jūlijā tā tiks nodota igauņiem Ainažu robežpunktā.  Kopā šo 5 dienu laikā Latvijā tiks mēroti 460 kilometri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti