Jelgavas pusmaratons startēs neierastā laikā

Sestdienas, 12.jūlija, vakarā plkst. 20 Jelgavā tiks dots starts pusmaratonam. Ierasts, ka sacensības parasti notiek dienas vidū, nevis vakara stundās. Interese par šo pasākumu ir liela, jo trīs dienas pirms Zemgalē lielākā masu skrējiena pieteikušies vairāk nekā 1400 dalībnieki.

Jelgavas pusmaratons vienlaikus būs arī seriāla "Skrien Latvija" ceturtais posms. Lai dažādotu skriešanas sacensības, starts Jelgavas pusmaratonam tiks dots astoņos vakarā, tādejādi būs iespēja pārbaudīt savu fizisko izturību jaunos apstākļos, proti, skrējienu veicot vēlu vakarā.

Kā atraktīva iesildīšanās pirms starta stiprā dzimuma pārstāvjiem var būt dalība "Sievu nešanas sacensībās", kas četros pēcpusdienā norisināsies Hercoga Jēkaba laukumā.

Sešos vakarā notiks Bērnu skrējieni, savukārt 20:00 tiks dots starts pusmaratona, 10 un piecukilometru distancēm. Visu skriešanas disciplīnu starti notiks uz Lielās ielas, starp Pasta un Mātera ielām. Ar naksnīgu apbalvošanu Hercoga Jēkaba laukumā plkst. 22:30 tiks likts punkts Jelgavas nakts pusmaratonam.

"Vakars būtu tas piemērotākais brīdis, lai būtu ekskluzīvs pie apbalvošanas, kad jau ir mazlietiņ tāda pustumsa un skrējējiem ir vieglāk skriet, jo, kā mēs zinām, Latvijā jūlijs ir karstākais mēnesis. Sākot no rīta skriet, dienas vidū ir pati lielākā temperatūra un līdz ar to organismam ir visgrūtāk pielāgoties pie tādiem laika apstākļiem. Unikāls ir arī tas, ka paralēli Jelgavā notiek smilšu skulptūru festivāls. Līdz ar to arī maratona dalībniekiem ir iespēja, it īpaši tiem, kas skrien 5 km vai 10 km, vai atbraukuši ar bērniem uz bērnu skrējienu -, ka var apmeklēt Jelgavas smilšu skulptūru festivālu," vairāk par pasākumiem Jelgavas sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis.

Ņemot vērā, ka šāda mēroga masveida skriešanas pasākums Jelgavā norisināsies pirmo reizi, organizatoriem bija jāizdomā skrējiena maršruts, kurš paredz trīsreiz apgriezties skriešanai pretējā virzienā. Apbalvošanas ceremonijas noslēgumā starp visiem startējušiem dalībniekiem tiks izlozēti divi velosipēdi un Tom Tom pulkstenis. Starp 10 kilometru skrējiena dalībniekiem trīs skriešanas apavu pāri sameklēs sev jaunus īpašniekus.

Pasākuma dienā paralēli Jelgavas pusmaratonam pilsētā tiks piedāvāta arī plaša kultūras programma, kas var kalpot kā papildu iemesls skriet un izbaudīt Jelgavu. No 6. līdz 13.jūlijam Jelgavā, Uzvaras parkā norisināsies Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls. 2014.gadā festivālā paredzēts izveidot smilšu skulptūras no vairāk nekā 600 tonnām smilšu. Svētkus pieskandinās vairāki koncerti un nakts balle. Ģ.Eliasa Vēstures un mākslas muzejā Akadēmijas ielā 10 apskatāma Jūrmalas mākslinieku grupas izstāde.

Tiem dalībniekiem, kuri uzreiz pēc skrējiena vēlēsies doties mājup uz Rīgu, SIA "Rixco" nodrošinās bezmaksas transporta pakalpojumus. Autobuss pusstundu pirms pusnakts startēs no Hercoga Jēkaba laukuma. Transportam iespējams pieteikties, rakstot uz e-pastu: [email protected]

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti