LSM infografika: Sezonas ceļvedis skrējējiem, riteņbraucējiem un pārējiem, kas nespēj nosēdēt mierā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Līdz ar pulksteņa rādītāju pagriešanu uz vasaras laiku Latvijā aktīva dzīvesveida piekritēji pievēršas vasarīgākiem vai kā šobrīd - pavasarīgākiem - sporta veidiem. Pirmās sacensības, piemēram, skriešanā un rogainingā jau ir notikušas. Taču kopumā skriešanas, kalnu riteņbraukšanas, rogaininga un orientēšanās garumgarā sezona amatieriem vēl ir priekšā un ievilksies līdz pat tumšajiem un saltajiem novembra vakariem. Ja vēl neesi izplānojis, kur skriet, lekt, rāpot un braukt ar velosipēdu, tad lsm.lv tev piedāvā ceļvedi un palīgu sezonas "atbildīgāko datumu" iezīmēšanā.

Par "asfalta cienītājiem" šogad īpaši ir parūpējušies "Skrien Latvija" rīkotāji, piedāvājot rekordlielu - astoņu - posmu seriālu. Viens no tiem notiks Daugavpilī, kur "Skrien Latvija" skrējieni nekad nav notikuši. Taču droši vien liela interese kā allaž būs par Rīgas maratonu un par citiem tradicionālajiem ik gada skrējieniem. Katrā ziņā - ir kur izvērsties!

TIEM, KURI SKRIEN PA ASFALTU UN STADIONU:

 

Par sezonas piedāvājumu sarūgtinātiem nevajadzētu būt arī tiem, kas priekšroku dod skrējieniem pa lauku ceļiem, mežiem un kalniem. "Stirnu buka" seriālā šogad septiņi posmi, no kuriem daži būs vietās, kur "Stirnu buks" iepriekš nav lēcis. Piemēram, Alūksnē, Kornetos jūlija sākumā. Domājams, ka ar lielu nepacietību tiks gaidīti arī Cēsu "ECO Trail" un Siguldas kalnu maratona skrējieni. Secinājums identisks kā attiecībā uz skriešanu pa asfaltu - ir kur izvērsties!

TIEM, KURI SKRIEN DABĀ:

 

Ja kāds svētdien, 26.martā, Mežaparkā un Čiekurkalnā redzēja cilpojam cilvēkus ar karti rokā, tad lai zina - tas bija Rīgas rogaininga pavasara posms. Vislabākā ziņa ir tā, ka šogad vēl vairākās vietās notiks rogaininga sacensības: gan Rīgā, gan reģionos, gan dienā, gan naktī. Turklāt eksotiskākās no šīm sacensībām - nakts rogainings - notiks jau pēc mēneša. Proti, aprīļa beigās.

TIEM, KAS SKRIEN ROGAININGU:

 

Plašs sacensību piedāvājums ir orientieristiem. To vidū ir gan mazākas, gan lielākas sacensības, kuru vidū ir Latvijas čempionāts un Cēsu "Open". Arī sacensību ģeogrāfija ir iespaidīga: no Liepājas līdz Alūksnei. Lai pietiek spēka izskriet dažnedažādos Latvijas mežus, purvus un pļavas un neapmaldīties tajās!

TIEM, KAS ORIENTĒJAS:

 

Novārtā nav atstāti arī tie, kam nepatīk skriet un kuri labāk min pedāļus. SEB MTB maratons un Vivus MTB maratons ar septiņām sacensībām katrs vien ir ko vērts, aptverot visu Latvijas teritoriju. Ja MTB braucieni vairāk noris pa mazapdzīvotām un nomaļām vietām, priecējot riteņbraucējus ar elpu aizraujošiem dabas skatiem, tad šosejas braucieni - Rīgas velomaratons un Vienības brauciens - norit urbānās teritorijas. Patīk vai ne, taču paredzams, ka 4.jūnijā Rīga nonāks riteņbraucēju rīcībā, savukārt 3.septembrī tas notiks ar Siguldu un daļu Vidzemes un Valmieras šosejas!

TIEM, KAS BRAUC KALNU UN ŠOSEJAS VELOSACENSĪBĀS:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti