4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Beberbeķu ekstrīms: bīstamā pietura

«Rīgas satiksme» Beberbeķos pārceļ pieturu, iedzīvotāji satraukti par savu drošību

Izkāpjot no 43. autobusa, Beberbeķos sākas visīstākā izdzīvošanas skola. Vēl pirms pāris mēnešiem vietējie no sabiedriskā transporta mierīgi izkāpuši pieturā un ar uztrenētām iemaņām tika pāri šosejai, veiksmīgi nokļūstot mājās. Taču tagad pietura ir pārcelta par 100-200 metriem, raisot sašutumu pasažieru vidū.

"Lai ministri atbrauc un pārrāpjas, tad redzēs, kā tas izskatās, bikses netīras - vienīgā nelaime," Latvijas Televīzijai stāsta 63 gadus vecā Beberbeķu iedzīvotāja Ilze, kura gadiem ejot, ietrenējusies veikt šo šķēršļu joslu.

"Pāriet mūsu ceļam bija vienkārši no vienas saliņas uz otru, šoferi nekur nesūtīja, bet nu vienā jauka dienā (divus mēnešus atpakaļ) mēs braucam un šoferis drāž pieturai garām, viss autobuss kliedz - ko šoferis brauc! Nevienam neprasot, pārceļ pieturu par 100, 200 metru," situāciju raksturo Ilze.

Neapmierināta ir arī cita Beberbeķu iedzīvotāja Ārija, jo pārmaiņās nesaskata jēgu.

"Pieturas pārcelšanu mums ir arī šķērslis, tur ir suns, mēs nezinām, vai viņš kož vai ne. Ziemā būs kupenas, un mašīnas būs vēl tuvāk," nobažījušās ir meitenes Dana, Diāna un Džeina.

"Mēs izkāpjam un tagad baidāmies iet pāri ceļam, es nesaprotu vairs, kā pāriet pāri šim ceļam. Tur jāskrien. Es jau no šoferiem esmu mīļus sveicienus dažādos izteiksmes veidos saņēmusi. Ja pirms pieturas pārcelšanas gājēji, izmantojot drošības, saliņas neskādēti nokļuva šosejas tai pusē, tagad, lai nokļūtu līdz ierastajai neoficiālajai pārejai vēl papildus jāmēro vairāk kā 100 metru gar šosejas malu," Latvijas Televīzijai stāsta Ilze:

"Rudenī, kad būs tumšs, tā mala ir tik ļoti maza - kā mēs iesim pa slideno malu, kā iesim no tās pieturas? Es eju līdz vecajai pieturai, tad tikai eju pāri, jo citādi es neprotu pāriet šo ceļu. Ir apdraudēta mana dzīvība un šoferi, protams, pīkstina.

Ja brauc smagās baļķu mašīnas, tās iet tādā ātrumā, ka var ieraut zem riteņiem."

Ilze un citi Beberbeķu iedzīvotāji grib redzēt vaigā idejas autoru, kurš, viņuprāt, sabojājis rimto pagasta mieru. Jo nav jau joka lieta, vismaz 16 bērnu rudenī dosies skolas gaitās, izmantojot šo pieturu.

"Tā pieturvieta ir pacelta 100 metrus uz priekšu, nav pārcelta citā vietā, šis ir apzināti darīts, lai izvairītos no satiksmes negadījumiem, kuri tur jau notikuši tāpēc, ka vecā bija posmā, kur viena josla un ātrums 90 km/h," paskaidro Rīgas satiksme pārstāve Baiba  Bartaševiča.

Tādējādi padomāts par transporta līdzekļu vadītājiem, viņiem tagad būs drošāk un ērtāk. Bet ne kājāmgājējiem. Lai nenonāktu pa taisno no Beberbeķu pieturas Beberbeķu kapos, šajā vietā nepieciešams izveidot apgaismotu gājēju pāreju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti