Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Motori
Vai mūsdienās auto signalizācija ir vajadzīga?
Mūsdienās signalizācija vairāk kalpo, lai novērstu priekšmetu zādzību no mašīnas salona, taču prakse rāda, ka tā vairs nav spējīga pasargāt no transportlīdzekļa zādzības, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” atzina auto drošības eksperts Rūdolfs Kalveits. To dara pretaizdzīšanas imobilaizeri.
Automašīnas pulēšana paša spēkiem – kā to paveikt?
Automašīnas pulēšanai paša spēkiem nepieciešama pulēšanas iekārta, pasta, pulēšanas ripas un dvielīši, ko var iegādāties autokrāsu veikalos, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” sacīja “RADEX-EUROPE” tehniskais direktors Aigars Dergačs. Pulēšanai piemērota gaisa temperatūra ir vismaz plus 10 grādi.
Prasības elektroskrejriteņu braucējiem: Bez pasažieriem un uz ietves – ne ātrāk kā gājēji
Valdība otrdien, 11. maijā, bez diskusijām atbalstīja izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos. Ar tām beidzot ieviesta kārtība, kā lietojami elektroskrejriteņi. Noteikumi paredz, ka ar tādiem transportlīdzekļiem primāri jāpārvietojas pa velosipēdiem paredzēto infrastruktūru, vien atsevišķos gadījumus ar elektroskrejriteņiem drīkst braukt arī pa ietvēm vai ielām. Rīga, kur šis augošais bizness rada visvairāk neērtību, savu kārtību ieviest pagaidām neplāno, bet aicina gaidīt jēdzīgu veloceliņu tīklu.
Kā aizpildīt saskaņoto paziņojumu pēc satiksmes negadījuma
Aizpildot saskaņoto paziņojumu par ceļu satiksmes negadījumu, iesaistīto pušu uzdevums nav atrast vainīgo, uzsvēra drošas braukšanas eksperts Jānis Vanks. Svarīgākais abiem ir atrisināt radušo situāciju tā, lai notikušais neradītu papildu ceļa satiksmes negadījumus, un atbrīvot braucamo daļu pēc iespējas veiksmīgāk.
Ar kādiem izaicinājumiem šobrīd saskaras topošie autovadītāji?
Topošajiem B kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem, kuri apmācības uzsāka līdz  Ziemassvētkiem, bet pirmās medicīniskās palīdzības kursus atlika uz vēlāku laiku, šobrīd jāgaida rindā, lai tos apgūtu, jo, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, tie notiek viens pret vienu ar pasniedzēju, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” pastāstīja autoskolas “Vanags” vadītājs Dainis Uzuliņš. Tas arī sadārdzinājis šo kursu izmaksas. 
Kā veiksmīgāk pārdot automašīnu
Veidojot pārdošanas sludinājumu, svarīgi pirms automašīnas fotografēšanas to nomazgāt un iztīrīt, lai tā būtu vizuāli pievilcīga, jo fotogrāfijas ir gan pārdevēja, gan automašīnas vizītkarte, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” ieteica auto tirdzniecības speciālists Alvils Krams.
Kāpēc braukt baltā auto ir visdrošāk?
Automašīnām baltā krāsā ir mazāka varbūtība iekļūt ceļu satiksmes negadījumā, jo tās ir labi pamanāmas dažādos apstākļos, kā arī izceļas uz tumša asfalta, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” stāstīja auto  eksperts Gints Gavers.
Auto nobraukuma koriģēšana – joprojām populārs spēkratu «uzlabojums» Latvijā
Latvijā izplatīts auto tūninga veids ir odometra tīšana, kas nav likumīgi. Vidēji nobraukumu koriģē 70 tūkstošu kilometru robežās, taču lielākais, cik kilometri dzēsti no automašīnas vēstures, bijis 500 vai 600 tūkstoši, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas”  stāstīja Eiropas transportlīdzekļu datubāzes “autoDNA.lv” vadītājs Agris Dulevičs.
Kā neuzķerties uz auto salona viltus ķīmisko tīrīšanu?
Nereti auto ķīmisko tīrīšanu jauc ar gluži vienkāršu salona tīrīšanu, ko par dažiem desmitiem eiro var veikt jebkurā automazgātavā, kur auto iekšpusi uzkopj ar rokām, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas”  stāstīja auto eksperts Gints Gavers.
Vai norakstīt dīzeļmotorus ir pāragri? Ekspertu viedokļi
Pilsētu skaits Eiropā, kurās nedrīkst iebraukt ar “dīzeļiem”, palielinās, taču transportlīdzekļus ar dīzeļmotoru norakstīt vēl ir pāragri, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” sacīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes docents Juris Kreicbergs. Viņš uzsvēra, ka kaitīgo izmešu daudzumu iespējams samazināt, gan uzlabojot tehnoloģijas, gan samazinot degvielas patēriņu.
Ženēvā izraudzīts Eiropas gada auto
Ietekmīgākie autožurnālisti izvēlējušies šā gada Eiropas auto. Sīvā cīņā kompānija “Toyota” ar “Yaris” zīmola mašīnu pārspēja galvenos konkurentus  – “Fiat” un  “Volkswagen”.
4 padomi labākai redzamībai pie auto stūres
Piemēroti ledus skrāpji, pareiza stikla tīrītāju slotiņu izmantošana un pat svilpe pret meža zvēriem var uzlabot vadītāja redzamību pie auto stūres, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” norādīja auto pazinējs un eksperts Gints Gavers un daudzkārtējs autosporta čempions un Drošas braukšanas skolas vadītājs un pasniedzējs Jānis Vanks.
5 autovadītāju netikumi, kas apdraud sevi un apkārtējos
Automašīnu vadītāji pie stūres pamanās atvērt pārtikas iepakojumus, iestiprināties, smēķēt cigaretes vai atjaunot dekoratīvo kosmētiku. Šī ir tikai maza daļa no ieradumiem, kurus nav ieteicams darīt, vadot automašīnu, jo tie apdraud ne tikai šofera, bet arī līdzbraucēju un citu satiksmē iesaistīto drošību. Par dažiem ieradumiem, no kuriem jācenšas atbrīvoties, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” stāstīja auto pazinējs un eksperts Gints Gavers.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt