Dzīve & stils / Motori
Kā sagatavot auto ziemai? Padomi
Sinoptiķi nākamnedēļ dažviet Latvijā sola pirmo sniegu. Tas nozīmē, ka šobrīd ir pēdējais brīdis parūpēties par savu automobili, sagatavojot to braukšanai rudens un ziemas apstākļos. Biķernieku kompleksās sporta bāzes vadītājs Normunds Lagzdiņš stāsta, kam vajadzētu pievērst uzmanību.
Latvijā ar pārāk skaļiem motocikliem neviens necīnās
Lai arī noteikumi paredz motocikla izpūtēja pieļaujamā trokšņa līmeni, nepietiekamās kontroles dēļ to nereti pārsniedz, traucējot apkārtējo mieru. Taču pašlaik neviena institūcija to nevar apkarot, un motociklisti var netraucēti trokšņot, secināja LTV raidījums “4. studija”.
Prieks, garša un nostaļģija. Antīki spēkrati dodas braucienā pa Baltijas ceļa maršrutu
No 1912.gadā ražota „Ford” automobiļa līdz 1989.gada žiguļiem un moskvičiem – tik raiba kompānija šajās dienās devusies braucienā pa vēsturisko Baltijas ceļa maršrutu no Viļņas līdz Tallinai. Tas ir Baltijas valstu antīko automobiļu klubu veltījums šī unikālā notikuma trīsdesmitgadē, ko atzīmēsim jau piektdien. Seno spēkratu parādi visi interesenti jau pirmdienas rītā varēs vērot pie Brīvības pieminekļa Rīgā un pēcpusdienā – Cēsīs. Kādas ir brauciena dalībnieku atmiņas par Baltijas ceļu un kādēļ tā laika auto šodien atkal ir modē?
Sācies seno spēkratu salidojums «Rīga Retro 2019»
Pie Rīgas Motormuzeja 17. augustā no rīta dots starts ikgadējam seno spēkratu salidojumam „Rīga Retro 2019”.Šogad pasākums veltīts Baltijas ceļa 30.gadadienai, un tajā piedalīsies teju divsimt dažādu laiku spēkratu.
Uzsāk satiksmes drošības kampaņu «Nebrauc autā!»
Teju puse autovadītāju atzīst, ka, veicot apdzīšanas manevru, tā vidū ir gadījies attapties, ka nav pietiekami labi novērtēta situācija uz ceļa. Apdzīšana ir viens no bīstamākajiem manevriem uz autoceļa, un neveiksmīga apdzīšana ir viens iemesliem smagiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iet bojā cilvēki. Par to, kas jāņem vērā, veicot dažādus manevrus, un ko nozīmē ceļa horizontālais apzīmējums,  VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) atgādinās informatīvās satiksmes drošības veicināšanas kampaņas “Nebrauc autā!” ietvaros, informēja LVC.
Šogad CSDD Tehniskās apskates naktis būs Rīgā, Jelgavā un Tukumā
2019. gada augustā un septembrī Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ikgadēji rīkotais pasākums “Tehniskās apskates nakts” norisināsies 3 pilsētās - Rīgā (25. augustā), Jelgavā (21. septembrī) un noslēgsies jaunuzceltajā tehniskās apskates stacijā Tukumā (28. septembrī), informēja CSDD.
Atzīmē motocikla «Jawa» 90. jubileju
Vairāk nekā 160 motociklistu un vairāki simti fanu no astoņām valstīm šajā nedēļas nogalē kinopilsētiņā "Cinevilla" atzīmē motocikla "Jawa" deviņdesmito  gadskārtu. Latvijā sarkanais mocītis savu popularitātes virsotni iekaroja pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados, bet joprojām uz Latvijas ceļiem esot sastopami ap simt šīs markas motocikli.
Londonā popularitāti iekaro elektriskie taksometri
Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas vadība turpina domāt, kā padarīt milzīgo metropoli zaļāku un cilvēkiem draudzīgāku. Noteiktajam bargajam piesārņošanas nodoklim par iebraukšanu ar auto pilsētas centrā klāt nākušas iniciatīvas elektrisko transportlīdzekļu attīstīšanai. Viena no tām skārusi arī Londonas slavenos melnos taksometrus.  
«Volvo» atsauks pusmiljonu automašīnu
Autobūves kompānija “Volvo” atsauks vairāk nekā pusmiljonu automašīnu, kas pārdotas visā pasaulē. Tā iemesls ir defekts, kas var izraisīt dzinēja aizdegšanos.   
Arī dronu piloti varēs kārtot eksāmenu un iegūt tiesības
Arī bezpilota lidaparātu jeb dronu tālvadības piloti varēs kārtot eksāmenu un tādējādi iegūt tiesības – līdzīgas, kādas saņem autovadītāji, to intervijā Latvijas Radio stāstīja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) Bezpilota gaisa kuģu lidojumu drošuma nodaļas vecākais inspektors Ilmārs Ozols.
Policija: Situācija ar kravas auto riepām uzlabojas
Lai gan saplīsušas kravas auto riepas ceļa malā nav reta parādība, un arī protokolu skaits par neatbilstošām riepām nav mazs, tomēr policija mierina, ka situācija ar smago mašīnu riepām ir uzlabojusies, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Jaunākie
Interesanti