Dzīve & stils / Motori
Atcelta arī nākamā gada Ženēvas auto izstāde
Ženēvas auto izstāde arī nākamgad oficiāli tiek atcelta vājā pieprasījuma dēļ, ziņo britu raidorganizācija “BBC”.  Pasākums bija plānots 2021. gada martā, taču organizatori saskārušies ar vāju pieprasījumu no autoražotājiem un citiem uzņēmumiem, kas parasti piedalās pasākumā.
Atskats vēsturē: „BMW” 3.sērijas modelim 45 gadu jubileja
Mūsdienu autobūvē nav daudz piemēru, kad viens auto modelis ar lieliem panākumiem tiek ražots desmitgadēm ilgi. Eiropas autobūves spilgtākie piemēri varētu būt “Volkswagen” „Golf” un 3. sērijas „BMW”. Protams, šīs automašīnas laika gaitā ir attīstījušās un izmainījušās, taču to galvenās īpašības gadiem ilgi palikušas nemainīgas. „BMW” 3. sērija pirmoreiz tika prezentēta pirms 45 gadiem, un šis modelis ir simbols zīmola kāpienam augšup pa autoražotāju hierarhijas kāpnēm.
Saldū atklāts «Tehnikas ceļš»
Tā ir iespēja gūt informāciju par tehniku, ar kuru strādāja iepriekšējās paaudzes – tā par Saldus novadā izveidoto jauno tūrisma objektu “Tehnikas ceļš” saka tā īstenotāji. Apskatāmas piecas tehnikas vienības, kuras Saldus–Kuldīgas autoceļa malā izvietotas tā, lai tās būtu redzamas un pie tām varētu apstāties jebkurā laikā.
CSDD atgādina: Motociklistiem bez atbilstoša ekipējuma eksāmens beigsies, vēl nesācies
Kādam topošajam motociklistam Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksāmens beidzās, tā arī pat nesākoties. Neatbilstoša apģērba dēļ viņu pie eksāmena nepielaida, bet par šo eksāmenu bija jāmaksā. CSDD skaidro, ka par apģērbu eksāmena kārtotāji ir informēti, bet arī nenotikušā eksāmena laiks un instruktora darbs jau ir rezervēts, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Instruktors: Lēna braukšana ar auto nav ekonomiska
Viens no veidiem, kā varam samazināt ekoloģisko pēdu, ko aiz sevis atstājam nākamajām paaudzēm, ir pareiza braukšana ar savu automašīnu. Tikai nedaudz mainot ikdienas braukšanas paradumus, iespējams ietaupīt gan degvielu, gan samazināt izmešu daudzumu, kas izplūst pa izpūtēju.
Smiltenes novadā tapusi veloamfībija ceļošanai
Pašizolācijas laiks radoši darbīgs ir bijis smiltenietim, ainavu arhitektam Aigaram Lauzim. Ir izdevies īstenot ilgi loloto ieceri -  izveidot transportlīdzekli, ar kuru varētu ceļot gan pa zemi, gan ūdeni, tajā arī nakšņojot. Šīs veloamfībijas prototips „Z-Triton” jau ir ieinteresējis gan pašmāju, gan  ārvalstu ceļotājus.
Brāļi Velmes būvē rallijā leģendāro «Audi Quattro» S1E2
Klasisku automašīnu restaurēšana un pārbūve visā pasaulē ir izplatīta nodarbe. Arī Latvijā ir entuziasti, kas ar to nodarbojas, savukārt vēsturisku sporta auto būvēšana ir salīdzinoši reta. Tas galvenokārt saistāms ar sporta auto sarežģītību un lielajām izmaksām, veidojot šādu mašīnu. Tomēr divi brāļi Velmes Latvijā ķērušies pie darba, lai uzbūvētu vienu no visu laiku leģendārākajām rallija automašīnām, kuru atpazīs ikviens, kuram sirdij tuvs motoru sports.
Valsts policija soda par nenotikušu pārkāpumu
Kādam kungam brauciens uz pasākumu Kangaru kalnos ir beidzies ar policijas fiksēto braukšanas ātruma pārsniegšanu un 160 eiro sodu, taču kunga radinieki bija pārliecināti, ka pārkāpums nav noticis un sodu pārsūdzēja tiesā.
Vai saspiestā dabasgāze varētu kļūt par ikdienas degvielas tipu?
Saspiestā dabasgāze (CNG) ir gadu desmitiem zināms degvielas tips, kuru izmanto vairāk nekā 20 miljoni transportlīdzekļu visā pasaulē. Ķīnā vien tādu ir vairāk nekā 4 miljoni. Latvijā šo degvielas veidu iepriekš izmantoja atsevišķi entuziasti, bet pagājušā gada pavasarī pie mums tika atvērta pirmā publiski pieejamā uzpildes stacija, kurā iespējams uzpildīt saspiesto dabasgāzi.
Ar jaunajiem auto iepazīstina ar videokonferenču starpniecību
Vairākas vadošas autobūves kompānijas, tai skaitā "Volkswagen" un "Porsche", ar jaunajiem mašīnu modeļiem iepazīstināja ar videokonferences starpniecību. Tā iemesls ir Šveices vadības lēmums koronavīrusa dēļ atcelt Ženēvas starptautisko auto izstādi.
No 1899. gada spēkrata līdz «rolsroisam» ar zelta spieķiem. Retumi izstādē Rīgas Motormuzejā
Latvijas antīko automobiļu kolekcionāru rokās nonāk arvien retāki un interesantāki spēkrati – par to liecina izstāde "Garāža", kas piektdien, 21. februārī, ver durvis Rīgas Motormuzejā. Pēdējo gadu ekskluzīvākie jaunieguvumi aptver teju simt gadu laika posmu, sākot no 1899. gadā izgatavota auto līdz neprātīgam 80. gadu "rolsroisam" ar apzeltītiem disku spieķiem un krokodilādas sēdekļiem.
Eksperiments: Cik redzams autovadītājam ir gājējs ar un bez atstarotāja?
Par to, cik svarīgi diennakts tumšajā laikā ir izmantot atstarotājus, ir runāts jau gadiem ilgi, taču joprojām ir cilvēki, kuri tos nelieto. Cik liela ir atšķirība starp gājēju ar atstarotājiem un bez tiem? To nelielā eksperimentā skaidroja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "4. studija".
Arī par nopietniem auto gaismas defektiem var anulēt tehnisko apskati un atņemt numuru
Tumšajā laikā daudzām automašīnām ir neatbilstošas gaismas, kuras nav pareizi noregulētas vai neatbilst noteikumiem. Neatbilstošas automašīnu gaismas ir ārkārtīgi biežs pārkāpums, atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Un arī par neatbilstošām gaismām policija var anulēt tehniskās apskates uzlīmi un atņemt numura zīmes.  
Arī elektroauto īpašnieki izvēlas individuālas numurzīmes
Latvijā kopā ir reģistrēti 660 elektroauto. Pēdējā gada laikā to ir kļuvis ievērojami vairāk - skaits ir pieaudzis par 204 automobiļiem. Ir zināms, ka patlaban no visiem elektroauto sešiem ir uzstādītas individuālās numura zīmes, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Alternatīvas fosilajai degvielai. Kas darbinās automašīnas nākotnē?
Iekšdedzes dzinēji nodrošinājuši mūsu transporta vajadzības gadu desmitiem un bijuši loģistikas un apgādes sistēmas stūrakmens. Tomēr arvien skarbākas ekoloģiskās prasības piespiež autoražotājus domāt par alternatīvām. Elektroauto pagaidām tiek uztverti neviennozīmīgi – tie nespēj konkurēt ar ierastajām automašīnām nobraucamajā attālumā ar vienu degvielas uzpildi un ir ievērojami dārgāki, tāpēc liela daļa sabiedrības tos pagaidām neuztver kā nopietnu alternatīvu.
Jaunākie
Interesanti