Dzīve & stils / Motori
Ar «Miera maršu» Ukrainas atbalstam Rīgā oficiāli atklāj motosezonu
Ziemai beidzoties, uz ielām pamazām atgriežas motociklisti. Tūkstošiem zirgspēku, kas pierūcināja Rīgu, šodien lika apstāties autobraucējiem un kājāmgājējiem. Ar īpašu braucienu motociklistu vasara Latvijā ir oficiāli atklāta. Šogad atklāšanas pasākumam dots nosaukums "Miera maršs" un tas  veltīts Ukrainas atbalstam.
Dubaijā policija patrulē arī ar luksusa sporta automašīnām
Pilsētā, kur var redzēt zelta klātas "Bentley" un "Rolls Royce" markas automašīnas, auto entuziastu ir grūti pārsteigt ar kaut ko jaunu, bet Dubaija par to ir parūpējusies. Tūristu policijas ikdiena paiet ne tikai tūristu pulcēšanās vietās, bet arī luksusa tipa sporta automašīnās, un viņu autoparkā ir arī pasaulē ātrākā automašīna – ''Bugatti Veyron''.
Ar saspiesto dabasgāzi darbināmi auto nevar iziet tehnisko apskati
Gada sākums nesis nepatīkamus jaunumus ar saspiesto dabasgāzi jeb CNG darbināmo automašīnu īpašniekiem. Pagājušajā nedēļā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "4. studija" stāstīja par to, ka dramatiski augusi CNG gāzes cena. Pēc sižeta pārraidīšanās ar "4. studiju" sazinājās kāds skatītājs, kurš norādīja, ka ir vēl kāda būtiska problēma – šādi transportlīdzekļi nemaz nevar iziet tehnisko apskati.  
Ar auto uz mežu pēc eglītes – tikai pa ceļiem!
Dodoties pēc Ziemassvētku eglītes ar automašīnu, braukt pa stigām vai mēģināt pārvietoties pa mežu nav atļauts, Latvijas Radio raidījumā “Garāžas sarunas” norādīja ''Latvijas valsts mežu'' Vidusdaugavas reģiona Vecumnieku iecirkņa mežkopis Monvīds Strautiņš. Ar auto ļauts braukt tikai pa ceļiem.
Kā satvert stūri un mainīt joslas. Droša braukšana ziemā
Lai braukšana ziemā būtu droša, autovadītājiem svarīgi ir arī pareizi piesprādzēties, pielāgot atzveltnes, sēdekļa un stūres augstumu, kā arī pacelt galvas balstu un pareizi novietot rokas uz stūres, stāstīja Drošas braukšanas skolas instruktors Aleksandrs Grīva.
Cik ilgi var kalpot auto akumulators
Ja akumulators mašīnai mainīts pirms pieciem, septiņiem gadiem, visticamāk tas savu laiku ir nokalpojis un būs jānomaina, Latvijas Radio raidījumā “Garāžas sarunas” norādīja "APE Motors" akumulatoru tirdzniecības vadītājs, eksperts Mairis Levans.
Vai jaunākiem auto ādas salons ir neizturīgāks?
Jaunākām automašīnām ādas salons ir sliktākas kvalitātes nekā vecākām, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” novērojumos dalījās auto salonu remontdarbnīcas “AutoMix” vadītāja Agrita Blonska.
Bez lieka svara, tukšgaitas un auto sildīšanas. Kā ietaupīt degvielu
Lai pie augošajām degvielas cenām ietaupītu, autovadītājiem der ievērot virkni ieteikumu – piemēram, nepārvadīt līdzi liekas mantas, uzturēt riepās pareizu spiedienu, kā arī nesildīt mašīnu pirms brauciena, Latvijas Radio 2 raidījumā “Garāžas sarunas” izklāstīja Polijā bāzētas Drošas braukšanas skolas ekspertu ieteikumus.
Ar riepu maiņu nebūs gana. Kā autovadītājiem sagatavoties ziemai
Riepu nomaiņa no vasaras uz ziemas riepām autovadītājiem nav vienīgais sagatavošanās darbs ziemas sezonai. Obligāti arī jāpārbauda riepu spiediens, kvēlsveces, laicīgi jānomaina logu šķidrums, kā arī līdz galam jāuzlādē akumulators, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja Ceļu satiksmes drošības dienesta (CSDD) Tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš un auto drošības eksperts Oskars Irbītis.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt