Policija: Daudzu satiksmes dalībnieku attieksme pret satiksmes drošību neuzlabojas

Daudzu satiksmes dalībnieku attieksme pret kopējo satiksmes drošību neuzlabojas, tā pēc aizvadītās nedēļas, kurā norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla "Roadpol" akcija "Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa", kurā Valsts policija visā Latvijas teritorijā pievērsa pastiprinātu uzmanību tieši atļautā braukšanas ātruma ievērošanai, secinājusi policija. 

Šogad jau 11. reizi Eiropas ceļu policijas tīkla "Roadpol" dalībvalstīs norisinājās akcija, kuras mērķis ir pievērst uzmanību sekām un bīstamībai, kādas rada atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana gan pašam autovadītājam, gan apkārtējiem satiksmes dalībniekiem. 

Apkopojot datus par aizvadīto nedēļu, Valsts policija secinājusi, ka daudzu satiksmes dalībnieku attieksme pret kopējo satiksmes drošību neuzlabojas, aizvien ir tādi autobraucēji, kuri rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot gan sevi, gan apkārtējos. Ja salīdzina ar pērnā gada Valsts policijas darbinieku fiksētajiem ātruma pārkāpumiem, tad šis skaits ir palielinājies – ja 2023. gadā šīs akcijas laikā tika konstatēts 1671 ātrumpārkāpums, tad šogad tādi ir 2111. Bet ar tehniskajiem līdzekļiem – tādiem kā pārvietojamiem un stacionāriem radariem, vidējā braukšanas ātruma mērīšanas sistēmām un Valsts policijas transportlīdzekļiem, kuri aprīkoti ar 360 grādu kameru sistēmu  – fiksēto pārkāpumu skaits ir nedaudz samazinājies – 2023. gadā tādi bija 12 298, bet šogad nedēļas laikā fiksēti 11 628. 

Nemainīgi no iepriekšējā gada, arī šogad vislielākais ātrumpārkāpumu skaits, ko fiksējuši Valsts policijas darbinieki, apturot transportlīdzekli, ir bijis Vidzemes reģionā, kur fiksēti 584 ātrumpārkāpumi. Tāpat liels ātrumpārkāpēju skaits bijis Latgales reģionā – tur policijas darbinieki fiksējuši 490 ātrumpārkāpumu. 

Viens no lielākajiem ātrumpārkāpumiem, kas fiksēts "24 stundu ātruma kontroles maratona" laikā, kas norisinājās šā gada 19. aprīlī, bija Rīgā, Krasta ielā, kur automašīnas "BMW" vadītājs brauca ar ātrumu 138 kilometri stundā (km/h) pie atļautajiem 70 km/h, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu par vairāk nekā 60 km/h apdzīvotā vietā. Tāpat konkrētais vadītājs brauca agresīvi, vairākkārt mainīja braukšanas joslas, apsteidzot citus transportlīdzekļu vadītājus, kas radīja traucējumus vienmērīgai transportlīdzekļu plūsmai, un ignorēja pārējo transportlīdzekļu vadītāju intereses. Par abiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesus.

Valsts policija aicina ikvienu autovadītāju atcerēties, ka, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, samazinās autovadītāja spēja laikus reaģēt uz satiksmē notiekošo, kā arī atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, īpaši apdzīvotā vietā, rada lielu apdraudējumu gan pašam vadītājam, gan apkārtējiem satiksmes dalībniekiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti