4. studija

Kāpēc interneta veikalos pārtika jāiegādājas pusnaktī?

4. studija

Vai aptiekās beigušies paracetamola krājumi?

Kāpēc CSDD Balvu nodaļā atsakās reģistrēt leģendāro "Rīga-13"?

Pensionārs pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem varēs mopēdu «Rīga-13» reģistrēt CSDD

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Balvu novada Kubulu pagasta pensionārs Juris Melnis pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem panācis, lai viņa mopēdu "Rīga 13" tomēr reģistrētu Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD). Iepriekš saņemti atteikumi, jo braucamajam pazudusi numura zīme, un ar tehnisko talonu vien nepietika, lai mopēdu piereģistrētu un varētu piedalīties satiksmē. 

Juris Melnis no Balvu robežas dzīvo vien divu kilometru attālumā. Uz pilsētu pēc maizes viņš dodas sava 1988. gadā iegādātā mopēda mugurā. Ar kājām kungs nespētu aiziet, viņš ir otrās grupas invalīds. Tāpēc par savulaik "Lauktehnikā" nopelnītajiem 117 rubļiem iegādātais mopēds ir milzīgs atbalsts un arī nepieciešamība.

Diemžēl Juris ne uz veikalu doties, ne vispār piedalīties satiksmē ar mopēdu nedrīkst – mopēds nav reģistrēts CSDD. Teju katrs brauciens uz veikalu beidzas ar pirksta kratīšanu no policistu puses. Viņi vīru pazīst. Šāds braucamais Balvu pusē ir vienīgais. Pagaidām Juris izsprucis vien ar brīdinājumiem.

Mopēdu nevar piereģistrēt, jo pazuduši dokumenti. Vienīgais, kas pierāda, ka mopēds tiešām ir Jura īpašums, ir talons, kuru toreiz pirkuma brīdī izsnieguši veikalā.

Veikals, kurā kopā ar sadzīves precēm tolaik varēja iegādāties arī mopēdus, vairs neeksistē. Tā vietā šobrīd pārdod preces bērniem, tāpēc vairāk dokumentu, kas pierādītu mopēda izcelsmi, iegūt nav iespējams. Juris vairākkārt devies uz CSDD, lai mopēds tomēr tiktu piereģistrēts, tomēr tur dokumentu trūkuma dēļ atteikuši reģistrāciju.

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" kopā ar kungu devās uz CSDD Balvu nodaļu. Darbiniece tomēr apskata vienīgo dokumentu, kas pierāda, ka "Rīga-13" ir pensionāra īpašums. Vienīgais pierādījums, lai braucamo piereģistrētu, būtu šasijas numurs, taču tas ir sarūsējis un būtu jādomā, kā to atjaunot. 

Tomēr pēkšņi viss atrisinājās necerēti – CSDD Balvu nodaļa izņēmuma kārtā Jura mopēdu tomēr nolēmusi piereģistrēt. Esot sazinājušies ar kolēģiem Rīgā.

"Pirmais noteikums, lai jūs gribētu reģistrēt transportlīdzekli arī tādu, kas nav bijis reģistrā pat 20, 30 gadus, - tas ir jāuzrāda CSDD, proti, agregāta numura salīdzināšanai. Ja CSDD speciālisti var identificēt šo transportlīdzekli kā rūpnieciski ražotu un tas ir drošs ceļu satiksmē, tad mēs šādu transportlīdzekli piereģistrējam. Bet, protams, katrs gadījums ir individuāls. Mums palīdz arī tas, ja par transporta līdzekli ir saglabājusies kāda informācija, proti, numura zīme, reģistrācijas apliecība vai arī ir identificējams rāmja numurs," skaidroja CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Juri gaida CSDD pēc karantīnas beigām. Viņam tiek piedāvāts arī maksas pakalpojums, kad direkcijas darbinieki izbrauc pie cilvēka uz mājām, jo šobrīd Juris ar savu "Rīga -13" satiksmē piedalīties nedrīkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti