Prezentēs jauno modes mākslinieku tērpu kolekcijas

5.jūnijā norisināsies ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares studentu modes skate "Plūdi".

Jaunie modes mākslinieki sola pārsteigt gan ar oriģinālo scenogrāfisko koncepciju, gan ar neordināru norises vietu. Gaidāmā modes skate no jau ierastajām Latvijas Mākslas akadēmijas telpām šogad pārcelsies uz Rīgas vēsturisko centru - Svētā Pētera baznīcu, kas Latvijas mērogā ir vēl nebijis notikums, uzsver pasākuma rīkotāji.

Modes skates scenogrāfijas, kā arī vizuālās ilustrācijas autors ir scenogrāfijas nodaļas ceturtā kursa students Einārs Timma, kurš atklāj, ka skatei izvēlētais nosaukums "Plūdi" simbolizē atbrīvoto enerģiju, kas nojauc robežas, maina nosacījumus un rada svaigu ainavu. Jaunie modes dizaineri, savukārt, ir šīs plūdu atbrīvotās enerģijas daļa, kas izlaužas un pārveido esošo situāciju, atbrīvojot ceļu jaunajam un citādajam. Kā modes skates ievaddaļas centrālais elements tiek solīts kāds pārsteigums, kas būs papildinājums Svētā Pētera baznīcas arhitektūrai.

"Akadēmijas studenti ir ļoti dažādi, un mēs vienmēr cenšamies atbalstīt visas viņu intereses. Tāpat mums ir svarīgi, lai kopējā modes skates noskaņa un radītais iespaids būtu spēcīgs un atmiņā paliekošs. Protams, izvēloties šī pasākuma norises telpu, mēs nevaram trāpīt visos mākslinieku izjūtu spektros, taču šajā procesā mums ļoti būtiski šķita savienot Rīgas kultūras mantojuma vēsturisko aspektu ar jauno dizaineru vēlmi izaugt un kļūt par Eiropas un arī pasaules līmeņa dizaineriem, un es ticu, ka mums tas ir izdevies," norāda Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas katedras vadītājs un profesors Aigars Bikše.

Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares studentu modes skate "Plūdi" notiks 5.jūnijā plkst. 20 Svētā Pētera baznīcā Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti