Kultūras ziņas

Rīgas Motormuzeja ekskluzīvie jaunumi

Kultūras ziņas

Mākslinieku Ģērmaņu jubilejas izstādes

Liepājā apgūst spēka dziesmas

Liepājā apgūst spēka dziesmas

Gatavojoties vasaras saulgriežiem, 21.jūnija vakarā liepājniekiem ir iespēja kopā ar dziesminieci Austru Pumpuri un viņas sekotājiem - austrasbērniem - apgūt spēka dziesmas. Līgo dziesmu zinātāji uzskata, ka tieši šajā - dabas pilnbrieda laikā dziedāšanai ir īpašs spēks un der atcerēties, ka skanīgais vārds “līgo” līvu valodā nozīmē vēlējumu “Lai top!”.

Šovasar apritēs divi gadi, kopš Liepājā regulāri tiek rīkoti “Spēka dziesmu” vakari. Tie pulcē visdažādākā vecuma interesentus, kuri tā saukto austrasbērnu vadībā vienojas kopējā, pāris stundu ilgā latviešu tautas dziesmu dziedāšanā. Īsi pirms saulgriežiem kārtējais spēka dziesmu vakars bija veltīts tieši līgo dziesmām.

Ineses Sērdienes dziesmu pūrā esot aptuveni 150 līgo dziesmu melodiju, bet līgo dziesmu teksti, viņasprāt, nav saskaitāmi. Katrā novadā un pagastā esot savas iecienītas līgo dziesmas - vienas apdziedāšanai, citas daudzināšanai, vēl citas buršanai un citām nodarbēm.

Rītvakar turpat - Liepājas folkloras centrā “Namīns” ikviens interesents atkal aicināts dziedāt līgo dziesmas un svinēt Saulgriežus kopā ar vairākām folkloras kopām un Rucavas kapellu “Paurupīte”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti