4. studija

Zili zaļi brīnumi: eksotiskā lagenārija latviešu galdā!

4. studija

Dūmi un smaka: granulu ražotne piekvēpina Mežaparku.

Šoks: Rīgas kapsētās apbedījumi notiek 70 cm dziļumā!

Rīgas kapos vietu trūkuma dēļ apbedījumi var būt pat tikai 70 centimetru dziļumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas kapos vietu trūkuma dēļ apbedījumi var būt pat tikai 70 centimetru dziļumā, bet tas saskaņots ar Veselības inspekciju, kura mierian, ka arī 70 centimetri esot pietiekams dziļums, lai neizplatītos slimības, noskaidroja LTV raidījums "4.studija". 

4.studijas skatītājs Vilis, apmeklējot Raiņa kapus, bija nepatīkami pārsteigts, ieraugot, ka mirušo apglabā tikai nepilna metra dziļumā.  

Rīgas kapsētu pārvaldes priekšnieka vietas izpildītājs Gints Zēla pieļāva, ka tā varētu būt, jo Rīgas domes saistošie noteikumi ļauj apbedījumu divās kārtās, un tad pirmās kārtas apbedījumam bedres dziļumam ir jābūt vismaz 1,5 metri, bet virs tā apbedījums ir no 70 centimetriem līdz 1,2 metriem līdz zārka vākam.

“Veicot šo virsapbedījumu, var būt situācija, kad kapa bedres dziļums ir 70 centimetri, kas ir pietiekams, lai veiktu apbedījumu,” sacīja Zēla.

Noteikumi, cik dziļai jābūt kapa bedrei, saskaņoti ar Veselības inspekciju. Arī 70 centimetri esot pietiekams dziļums, lai neizplatītos slimības. Lai kapu bedres būtu atbilstošā dziļumā, Rīgas pašvaldības kapsētās kapu izrok pašvaldības kaprači.  

“Lai kontrolētu to, kurā vietā šī bedre ir izrakta, un lai ievērotu tiesiskumu, šis ir pašvaldības veiktais pakalpojums, ko veic mūsu kaprači. Kapraču darbu kontrolē gan  zemes nodaļas darbu vadītāja, līdz ar to viņa pārbauda šo bedres dziļumu, gan arī attiecīgo kapu pārzinis, tā kā tā ir tāda dubulta pārbaude, un situācijas, kad kapu bedre būtu izrakta nepareizi, principā nav iespējama,” mierina Zēla.

Vismaz tuvākajos desmit gados Rīgas pašvaldības kapos vietas jauniem apbedījumiem netrūks. Lai kapi neizplestos tik strauji, drīzumā šeit tiks atvērts kolumbārijs.

Eiropas Apbedītāju asociācijas pārstāvis Edgars Timpa norāda, ka, piemēram, Japānā gandrīz katru kremē, Lielbritānijā tie ir apmēram 70%, Zviedrijā, Dānijā -  arī  aptuveni 70%.

Rīgā ir 30 kapsētu, pašvaldību kapsētas vien aizņem 450 hektārus pilsētas zemes.

“Šobrīd koncepcijas izstrādātāji ir secinājuši, ka tuvākiem 10 gadiem apbedījuma vietu pietiks, problēma, ka mums atvērtās kapsētas, kur piešķirt jaunas vietas, ir divas - Jaunciems un Bolderāja. Ir šis lielais trūkums centra kapsētās. Pašvaldība domā par iespēju, iespējams, jau nākamgad uzsākt darbu pie Sarkandaugavas kapsētas paplašināšanas,” stāstīja Zēla.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti