Rīta Panorāma

Palīdzība no vardarbības cietušajiem bērniem

Rīta Panorāma

Intervija ar Pēteri Apini

Dārza padomi: puķes uz balkona

Dārza padomi: puķes uz balkona

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Balkons, kastes, zeme, puķes. Šķiet pavisam vienkārši to visu salikt kopā. Rezultātā visu vasaru jūs priecēt uz balkona vajadzētu krāšņiem augiem. Tomēr ne vienmēr tā sanāk. Puķes jāmāk arī iestādīt, apkopt un, protams, regulāri arī laistīt.

Daudzi pilsētnieki vēlas, lai viņiem uz balkoniem būtu krāšņas puķu kastes. Ar ko vajadzētu sākt, lai kaut ko tādu ierīkotu?

"Vispirms būs jāizvēlas kaste. Tas atkarīgs no tā, cik balkons ir garš un plats,  tad arī izvēlaties. Ir metrīgas, kastes, ir  80 cm. Ja ņem kastīti, tad ir jāiztaisa caurumiņi, lai būtu kur ūdenim iztecēt ārā," stāsta un rāda Jāņa Aldermaņa dārzniecības agronome Marika Rožukalne. "Ja pērkam ļoti lielas un dziļas kastes, tad mēs liekam apakšā vai nu akmentiņus, vai keramzītu. Bet, tā kā ir šāda kastīte, tad varam vienkārši tikai ar kūdru."

Kasti pieber ar kūdras substrātu, kas paredzēts puķu stādīšanai. Pieblietēt neko nevajag.

"Tad mēs uzberam papildus ilgiedarbīgos mēslojumus, kas darbosies divus mēnešus. Pēc tam laistot var pievienot šķidrā veidā mēslojumu."

Pēc tam no plašā puķu klāsta jāizvēlas sev tīkamākās. Vislabāk iegādāties tādas, kas ziedēs visu vasaru.

"Šajā gadījumā ņemsim krāšņos, spilgtos toņus. Ņemsim pelargonijas, kuras pacieš karstumu. Būs gan nokarenās, gan stāvās, un viņas ziedēs no šī brīža līdz pat vēlam rudenim,'' klāsta agronome. "Saulainā vietā liksim petūnijas, pelargonijas, un ir vēl rinda ar augiem, ko mēs  varam likt. Ēnā mēs varam likt visādas graudzāles, zaļumus, dekoratīvo nātri, begoniju."

Gan variējot ar dažādām augu šķirnēm, gan stādot vienādus stādus, ļoti ātri uz balkona var ierīkot krāšņu puķu kasti. Pēc stādīšanas viss kārtīgi jāaplaista. Regulāra laistīšana būs jāveic visu  vasaru, zeme nedrīkst izkalst.

Pelargonijas pa ziemu var apgriezt uz pusi īsākas un ienest istabā. Tad tās augs arī nākamajā gadā.  Pavasarī vecā kūdra ir jāizber un jānomaina pret jaunu, citādāk kastē būs pārāk daudz sakņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti