Dienas ziņas

Kampaņa «Spoku tīkli»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aucē pieaug interese par sociālajiem dzīvokļiem

Aucē pansionāta vietā sociālie dzīvokļi - kopābūšana senioriem atdod dzīvotprieku

Auces novadā ir gandrīz pusotrs tūkstotis pensionāru, no kuriem 80 ir vientuļie. Bet sava pansionāta novadā nav. Pirms četriem gadiem tika izveidoti pirmie sociālie dzīvokļi senioriem, kas tagad kļūstot aizvien pieprasītāki, turklāt, dzīvojot sociālajos dzīvokļos, pensionāri atgūstot dzīvesprieku, uzsvēra sociālā aprūpētāja Ināra Roķe.

Gandrīz 13% no visiem Zemgales reģiona iedzīvotājiem ir vecāki par 70 gadiem, kam  mājas soli veikt ar katru dienu kļūst aizvien grūtāk, īpaši laukos. Tāpēc Auces novada Lielaucē  pirms četriem gadiem kādreizējo kolhoza kantora ēku sāka pārveidot par sociālajiem dzīvokļiem pensionāriem.

Pirmā šīs mājas iemītniece bija Dzidra Slavinska no Bēnes pagasta. „Nu jau pa četriem gadiem esam iedzīvojušies. Kā cilvēki dzīvojam - tur bija malka jāgādā, te nav, un veselība ar - kā ir tā ir,” sacīja Slavinskas kundze.

Šobrīd sociālajos dzīvokļos dzīvo 11 Auces novada vecie ļaudis.

Sociālā aprūpētāja Ināra Roķe stāsta, ka daudziem šeit atgriežoties dzīvotprieks, jo ir ar ko parunāties un smelties iedvesmu darboties.

„Viņi viens ar otru izrunājas. Vienam ir tādi medikamenti, otram šādi. Un vairāk  ir tādu zinātkāro, kuri grib zināt, kā kurš ēdiens gatavojams. Redz, ka kaimiņiene vāra zupu, bet es taču arī tādu varu izvārīt,” uzsvēra Roķe.

Atšķirībā no pansionāta katram iemītniekam ir sava istaba un visi saimnieko paši, maksājot vien komunālos pakalpojumus, bet par ēkas uzturēšanu gādā pašvaldība. Šogad iekārtotas vēl piecas istabiņas ēkas otrajā stāvā, kur līdz šim remontdarbi nebija veikti.

„Plānojot istabiņas, mēs arī apzinām cilvēkus, kam būtu neciešama šāda telpa, kam ir slikti dzīves apstākļi, un piedāvājam šo iespēju, un uz šo brīdi mūsu redzeslokā jau ir tādi cilvēki,” pauda Auces novada sociālā dienesta vadītājs Ilmārs Matvejs.

Atlikušajās neremontētajās telpās tikšot domāts par lielāku dzīvokļu izveidi, jo novadā nav arī mājokļu, ko piešķirt ģimenēm krīzes situācijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti