Rīta Panorāma

Būtiski pieaudzis kiberuzbrukumu skaits

Rīta Panorāma

Brazīlijā atdala ar galvām saaugušus siāmas dvīņus

Dabas muzejā būs skatāma dienliliju izstāde

Selekcionārs: Audzēt dienlilijas pa spēkam ikvienam

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 4. līdz 6. augustam notiks dienliliju izstāde, kur varēs apskatīt arī selekcionāra un kolekcionāra Raimonda Petrovska izlolotos ziedus. Viņš sarunā ar Latvijas Televīziju atzina – varētu teikt, ka dienlilijas ir praktiskākais zieds Latvijā, jo nav cimperlīgas, toties atalgo ar krāšņiem ziediem divu mēnešu garumā.

Petrovskis rītā pirms došanās uz izstādi atzina – tas, cik daudz šķirņu no viņa dārza varēs apskatīt, atkarīgs no tā, cik daudzas dienlilijas pagūs izplaukt.

Viņa dārzā ir vairāk nekā 300 šķirņu, un, piemēram, paša selekcionētā "Brīvības garša" ir veltījums visiem mums, visiem Latvijā.

"Dienlilijas ir ļoti minimāli cimperlīgas, varētu teikt – gandrīz vispraktiskākās puķes Latvijā, kas varētu labi derēt aizņemtiem cilvēkiem, tiem, kas mazāk grib laika kavēt dārzam; tās krāšņi zied," viņš atzina, norādot, ka šos ziedus pa spēkam audzēt ikvienam, tās pat nav jāaudzē –

"iebakstiet zemē, kaut kur saulainā vietā, pa reizei aplejiet, un jūsu dārzs būs vienos ziedos divus mēnešus pēc kārtas,"

dienlilijas lielīja selekcionārs.

Dienlilijas mēdz dēvēt arī par skaistziedēm, dienziedēm, viendienītēm. To krāšņumu neietekmēs nedz krusa, nedz stiprs lietus un vējš, jo nākamajā rītā atkal būs izplaucis jauns zieds, un ziedēšana var turpināties līdz pat diviem mēnešiem.

Arī kaitēkļi un slimības dienziedes apmeklē diezgan reti, tāpēc šī ziemciete cauri laikiem saglabā savu popularitāti privātos dārzos un bieži tiek izmantota, veidojot parku apstādījumus, skaidroja Dabas muzeja pārstāvji.

Izstādē rīkotāji ik rītu apskatei piedāvās jaunus ziedus, kopumā izstādes laikā eksponējot vairākus simtus šķirņu. Izstādes laikā būs iespējams uzdot jautājumus dienliliju audzētājiem un iegādāties stādus.

Izstādes atklāšana paredzēta ceturtdien, 4. augustā, pulksten 13 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Latvijas dārza labumi

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti