Piecu jauniešu stāsti Latvijas deviņdesmitgadē un šodien. «Nākamie 90»

2008.gadā Latvijas Institūts, svinot valsts deviņdesmito jubileju, sarīkoja eseju konkursu "Nākamie 90". Tajā piedalījās skolas vecuma jaunieši no visas Latvijas. Savās esejās viņi dalījās domās par to, kāda būs Latvija pēc desmit gadiem. Projekts vainagojās ar to, ka 90 jaunieši, kuru esejas tika izraudzītas no vairāk nekā 500 pieteikumiem, Nacionālajā teātrī simboliski proklamēja Latviju no jauna.

Desmit gadi ir pagājuši, un mēs nolēmām paskatīties, kas notiek ar šiem jauniešiem šodien. Vai ir piepildījušies viņu sapņi? Par ko viņi ir kļuvuši?  

Latvijas Radio intervēja piecus no viņiem: Ilvu Kļaviņu, Mārtiņu Otikovu, Rolandu Hartmanu, Kārli Ruku un Viktoriju Matjuku.

Ilva Kļaviņa no Alūksnes. Pirms 10 gadiem Ilvai bija 19 gadi un viņa studēja Rīgā. Tagad viņa ir atgriezusies dzimtajā Alūksnē, tas bija vairākus gadus lolotais sapnis.

Kārlis Ruks no Grundzāles pagasta. Pirms 10 gadiem Kārlis mācījās 9.klasē un cerēja kļūt par lielas, modernas, konkurētspējīgas saimniecības līdzīpašnieku. Tagad viņam tiešām ir sava zemnieku saimniecība.

Mārtiņš Otikovs no Rīgas. Desmit gados viņš kļuvis vēl ticīgāks un tagad dzīvo un studē Izraēlā. Īpaši interesantas šķiet viņa pārdomas par reliģijas un zinātnes attiecībām.

Rolands Hartmans no Jēkabpils. Pirms desmit gadiem Rolands mācījās 3.klasē. Tagad viņš kļuvis par ekstravagantu puisi, kurš ir ļoti kritisks pret sevi.

Viktorija Matjuka no Glūdas pagasta. Pirms desmit gadiem rakstītajā esejā jūtas zināma nolemtība par savu likteni veselības dēļ. Taču tagad Viktorija ir pilnīgi cits cilvēks. Turklāt viņa sākusi nodarboties ar svarcelšanu.

Par viņiem Latvijas Radio darbadienu rītos no 21. līdz 25.maijam stāstīs žurnālists un viens no “nākamajiem 90” Iļja Kozins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti