Tvitera apskats, 28.04.2013.

Rūpes par putniem, iespaidīgais Dvietes atvars, smaidīgie politiķi talkā un viens ieraksts, kurš spēja brīvajā kritienā aizsūtīt ASV akciju tirgus - tādas ir aizvadītās nedēļas aktualitātes sociālajā tīklā "Twitter".

Kāds bļitkotājs aizvadītajās brīvdienās nespēja noticēt, ka Ķīšezerā ledus aizgājis. Staigāja gar krastu, murmināja, turklāt - skaidrā. Neapmierināts...:) ar šādu pavasara novērojumu nedēļu iesāk Armands Puče [email protected]

Un pavasarīgas problēmas risina arī citi vīterotāji. Laikam jau ir kāda mīlestība pret tiem putniem interneta čivinātājiem, jo tiek meklēti veidi, kā pasargāt kādu strazdu, kurš nolēmis Ilzes Grinumas @Ilze_Grinuma pagalmā pusmetru no zemes iekārtot sev ligzdu, pērn kādam strazdam tas beidzies bēdīgi - nonācis kaķa nagos. Ieteikums piekārt minkam zvaniņu nestrādāšot, pirmkārt, kaķi ķeršot trieka, otrkārt, peļu junkurs esot svešs un rokās nedodas. Tā teikt, ja nevar izolēt kaķi, bet putnu pasargāt ļoti gribas, tad kā prātīgākais varētu būt putnu pazinēja Kaspara Funta @KFunts ieteikums: traucēt strazdam viņa jaunās mājvietas būvniecību - tajā vietā ieliekot kādu plastmasas pudeli, lai lidonis izvēlas sev drošāku mājvietu.

Daugavas un Gaujas tuvumā dzīvojošos šonedēļ putnu mājas maz uztrauc, lielāka rūpe tiem ir par savām ligzdiņām, lai tās neapplūst. Bet kāds Dvietē uzņemts video ar atvaru, ko izveidojusi caurteka zem ceļa, raujot iekšā visas drazas un milzīgus ledus gabalus - šonedēļ kļūst par interneta sensāciju - piecu dienu laikā to apskatījuši 3,3 miljoni skatītāju.

Bet, lai cik arī mitrs vai applūdis būtu - nacionālās kūlas dedzināšanas prasmes ir apbrīnojamas - un kā smej Ivars Svilāns [email protected] tikpat labi varētu apgalvot, ka Latvijas zinātnieki izgudrojuši inovatīvu tehnoloģiju, kā dedzināt kūlu arī plūdu pārņemtās teritorijās. Nu ir jau tā, ka daļai velk uz to dedzināšanu pavasaros - un ja tiešām ļoti, ļoti gribas ko padedzināt, ir viens labs un visiem izdevīgs ieteikums no Martas Kukaranes @Kukarane, viņa atklāj - Raganu triki nostrādāja. Sestajā mēness dienā sadedzinātie čeki atmaksājās ar uzviju. Varbūt tiešām - padedziniet čekus, tas noteikti būs izdevīgāk nekā melna pļava.

Ja viena no interneta sensācijām šonedēļ bija Dvietes atvars, tad otra - uzlauztais "Associated Press" tvitera konts, kurš uzskatāmi nodemonstrēja gan to, cik jaunie sociālie mediji ir ietekmīgi, un vienlaikus parādot arī to, cik tehnoloģijas un robotizētie darījumi vieni paši var aizsūtīt pasaules akciju tirgus brīvajā kritienā.

Uzticamās aģentūras tvitera konts tika uzlauzts un tajā paziņots - par diviem sprādzieniem Baltajā namā, kuros ievainots arī ASV prezidents Baraks Obama. Lai gan praktiski tūlīt viltus ziņa tika dzēsta, akciju tirgi devās strauji lejup. Parādot to, cik augstu tiek vērtēta informācija tviterī un arī atklājot vērtspapīru tirgošanās aizkulises un automatizētos robotus, kuri automātiski bez cilvēka klātbūtnes meklē ziņas un, vadoties no to satura, milisekundēs veic darījumus, tā gūstot peļņu.

Bet nedēļas noslēgumā aktualitāte - Lielā talka. Lai gan no rīta puses palīgā nāk lietus aizskalot visus mēslus projām, tomēr ir ļaudis, kuri braši dodas kopt kādu piemēslotu nostūri un palielās ar saviem atradumiem, tomēr, šķiet daudz vairāk ir tādu, kuri atzīst - lietus dēļ palikuši mājās un talkojuši tur - populāri rīta pusē ir turpināt talkot gultā, ap pusdienlaiku izrevidēt skapi, pēcpusdienā padzēst liekos failus un e-pastus no datora un tad pievakarē, kad lietus jau mitējies, kā pilntiesīgam talciniekam doties uz kādu no sarūpētajiem piknikiem. Pēc tā apsmiet smaidīgos politiķus, kuru pozē kopā ar nosalušajiem bērniem un citiem talciniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti