Vides dienests mudina šķirot Lielajā talkā savāktos atkritumus

Piedaloties Lielajā talkā, kas notiks sestdien, 27. aprīlī, talkotāji mudināti savāktos atkritumus uzreiz arī sašķirot, lai tie atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi, aicināja Valsts vides dienestā (VVD), mudinot talciniekus lejupielādēt vai atjaunot lietotni "Vides SOS" savos tālruņos, lai varētu paziņot par uzietiem lielgabarīta atkritumiem.

VVD vēstīja, ka šķirot ir noderīgi, jo daļa atkritumu ir nododami otrreizējai pārstrādei. Sev tuvāko šķiroto atkritumu pieņemšanas vietu VVD aicināja noskaidrot vietnē skiroviegli.lv.

Tāpat Valsts vides dienestā lēsa, ka šī gada pirmajos trīs mēnešos lietotnē "Vides SOS" saņemti jau 1105 ziņojumi, kas ir teju uz pusi vairāk nekā pērn šajā periodā. No visiem saņemtajiem ziņojumiem aptuveni 75% ir par vides piegružošanu ar dažāda veida atkritumiem.

Arī šogad lietotnē visaktīvāk ziņojuši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, un šo administratīvo teritoriju pašvaldības un mežu apsaimniekotāji ir aktīvi risinājušas saņemtos ziņojumus. Nepilni 40% no šogad saņemtajiem ziņojumiem ir atrisināti, proti, teritorijas attīrītas, informēja VVD.

VVD Operatīvā koordinācijas centra vadītājs Elmārs Jasinskis skaidroja, ka mežos aizvien tiek atrasti nelikumīgi izmesti būvgruži, mēbeles, elektropreces un sadzīves atkritumi, kas būtiski un negatīvi ietekmē vides tīrību un kvalitāti.

"Tajā pašā laikā katrs no mums var būt vides sargs, saglabājot apkārtni tīru un sakoptu," viņš pauda.

Vides dienestā norādīja, – ja izskaustu vides piegružošanu, tas dotu iespēju nākamajos gadis nevis cīnīties ar piegružotām teritorijām, bet talkas laikā uzlabot vidi, stādīt kokus, krūmus, kā arī ieviest citus ainaviskus uzlabojumus.

VVD arī talciniekus aicināja telefonā lejupielādēt lietotni "Vides SOS" un ziņot par dabā atrastajiem būvgružiem vai lielgabarīta atkritumiem. Arī tiem talkotājiem, kuriem lietotne tālruņos jau ir, veiksmīgai ziņojuma iesniegšanai jāpārliecinās, ka lejupielādēta jaunākā pieejamā aplikācijas versija.

Vēl par Lielo talku

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti