Aicina Lielās talkas dalībniekus kartē sameklēt sev tīkamāko darbošanās vietu

Latvijas pilsētās un novados aktīvi gatavojas 27. aprīlī gaidāmajai Lielajai talkai. Tikmēr talkotāji kartē aicināti sameklēt sev interesantāko darbošanās vietu, mudināja rīkotāji.

Kā ierasts, šī ikgadējā pasākuma ietvaros norisināsies gan sakopšanas, gan labiekārtošanas talkas. Šobrīd pieteiktas jau 306 atkritumu savākšanas un 159 labiekārtošanas talkas vairāk nekā 360 vietās Latvijā – talkošanas vietu piedāvājums ir gana plašs un daudzveidīgs, nereti cilvēki izvēlas talkot kādā līdz šim neapmeklētā vietā, lai iepazītu Latviju.

Daži piemēri:

Šajā reizē Līvānos par talku īpaši rūpējas novada jaunieši. "Lielā talka Līvānu novadā ir jau kā tradīcija, kad iedzīvotāji sanāk kopā dažādās talkošanas vietās un rada savu vidi tīrāku, skaistāku un patīkamāku. Šogad, kad Līvānu novads ir Latvijas Jauniešu galvaspilsēta, vēlamies talku veidot nedaudz savādāku – tematisko jauniešu talku. Ar ko tā ir atšķirīga? Ar jauniešu radītām idejām veidota aktivitāte, kuras laikā ne tikai tiks sakopta Līvānu pilsēta bet arī labiekārtots Līvānu ezera krasts, lai radītu atpūtas vietu jauniešiem un Līvānu pilsētas iedzīvotājiem," sacīja Līvānu novada MJIC "Kvartāls" vadītāja Marija Driksna.

Limbažu novadā plānots sakopt ne tikai Ārciema muižas parku, bet arī pieķerties Ārciema muižas pienotavas teritorijas labiekārtošanai. Pirmie talcinieki sāks jau rosīties no pulksten 9. Līdzi jāņem grābekļi, darba cimdi un, ja iespējams, motorzāģi. Tie, kas talkos tuvākajā apkārtnē, laipni gaidīti uz grupas "Klaidonis" labdarības koncertu Ārciema centrā pulksten 15. Koncertu kuplinās līnijdejotāju grupa "Crazy Daisy team".

Tukuma novadā Zemītes luterāņu baznīcas draudze un Zemītes pagasta konsultatīvā padome aicina pievienoties baznīcas un tās apkārtnes sakopšanas talkā. Savukārt Lapmežciema pagasta pārvalde šī gada talkas uzsvaru liek uz atpūtnieku iemīļoto piekrasti, organizējot piekrastes sakopšanu no Bigauņciema līdz Klapkalnciemam.

Aizkraukles novadā talkotājiem iespēja piedalīties ikgadējos Gricgales ēkas modināšanas un dārza sakopšanas darbos jaunajai tūrisma sezonai. Pēc talkas – pusdienu cepelīnu bļoda un krogus būšanu stāsti. Aicināti visi interesenti – talcinieki un stāstnieki. Līdzi jāņem možs garastāvoklis, cimdi, var būt kāds darbarīks āra darbiem vai spainis logu mazgāšanai, neliels našķis pie kafijas/tējas.

Ogres novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi, uzņēmumu un organizāciju novērtēt savā īpašumā esošo pagrabu atbilstību patvēruma ierīkošanai un Lielās talkas dienā 27. aprīlī piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, atbrīvojot tos no liekā, kā arī veicot pagrabtelpu sakopšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti