Kultūrdeva

«Kultūrdeva»

Kultūrdeva

Nāks klajā jauna grāmatu sērija «Es esmu...»

Aleksis Vilciņš ieskatās kultūras aktualitātēs internetā

«Supernova» bez Markusa Rivas un kino jaunas filmas. Interneta apskats #17

"Kultūrdevas" 17. interneta apskatā Aleksis Vilciņš apkopo skatītāju iespaidus par divām jaunām Latvijas filmām un "Supernova 2020".

ĪSUMĀ: 

Filma "Pilsēta pie upes"

Uz kinoteātru ekrāniem ir nonākusi režisora Viestura Kairiša ilgi gaidītā filma "Pilsēta pie upes", kas radīta pēc Gunara Janovska romāna motīviem.

Kā tviterī raksta Kārlis Upsavs, "latviešu filmas ir jāturpina skatīties arī pēc "Dvēseļu puteņa", pieminot, ka "Pilsēta pie upes" turpina sniegt līdzīgas emocijas. Arī Daiga raksta, ka filma noteikti neliek vilties.

Kinožurnāliste Kristīne Matīsa savā recenzijā min, ka "Pilsēta pie upes" noteikti nav kara filma, tajā nav saskatāmas divas frontes. Interesanti arī, ka režisors Kairišs pirmo reizi atļaujas izpausties arī kā humorists. Matīsai noteikti piekristu žurnālists Raivis Spalvēns, kurš raksta, ka "šis nav ideoloģiski pareizs un paredzams kinostāsts, ar savu šķībumu tas trāpa pavisam tieši".

Agnese Logina tvīto, ka šī ir bijusi tā retā reize, kad pēc filmas noskatīšanās nav gatava viedokļa, un tas ir kompliments "Pilsētai pie upes" - redzētais ir diezgan pamatīgi jāpārdomā.

Pēc filmas viss nav skaidrs arī Laimai Bakānei - viņa ziņo, ka filma paskrējusi tik ātri, ka tagad jāsaprot, kurš kuru īsti nošāva?

Filma "Izmisums"

Savu viedokli skatītāji un kritiķi izteikuši par vēl kādu jaunu latviešu veikumu - režisora Kārļa Lesiņa debijas spēlfilmu "Izmisums".

Dzejniece Liāna Langa norāda uz dramaturģijas trūkumu filmā un piekrīt režisora Žuljena Kulibali recenzijai, kurā viņš min, ka "kino ekrāns, protams, nav teātra skatuve, taču nepietiek tikai ar tuvplānu - tajā kaut kam arī jākustas".

Publiciste Alise Pabērza raksta, ka filma "ir baudāma vizuāli, bet ne tik daudz saturiski". Arī dzejniece Inga Pizāne norāda uz dinamikas un stāsta iztrūkumu.

Mūzikas apskatniece Aiga Leitholde gan raksta, ka šajā filmā stāstam un dialogiem nav īsti lielas nozīmes, svarīgākais ir izdzīvot galvenajam varonim līdzi ar ādu. Blogere Anna Marija raksta, ka identificējusies ar stāsta galveno varoni, savukārt Gunta Romule redz Lesiņa spēlfilmā iedīgli labam autorkino, ar ko mēs Latvijā neesam lutināti.

"Supernovas 2020" finālisti

Un noslēgumā - atkal jaunumi konkursa "Supernova" sakarā! Ir zināmi tie 9 finālisti, kas savā starpā cīnīsies par nokļūšanu uz Eirovīzijas lielās skatuves.

Vislielāko rezonansi sociālajos tīklos, protams, izraisījis fakts, ka fināla devītniekā šogad nav atrodams pieckārtējais "Supernovas" dalībnieks Markus Riva. "No Riva, no Supernova", kā "Twitter" raksta "cilvēks no Rīgas".

Vides žurnāliste Jana Simanovska atklājusi, ka finālā iemaldījusies viena "eko dziesma".

Savukārt mūziķis Reinis Briģis priecājas par jaunās dziedātājas Selestes nonākšanu finālā, kas liecina par to, ka finālisti nav izvēlēti pēc popularitātes vai statusa.

Kā tvīto Māris, "mums tomēr vajag kādu, kas dzied, ne tikai labi gorās".

Turpiniet komentēt kultūras notikumus sociālajos tīklos, un tiekamies jau nākamajā "Kultūrdevā"!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ārpus ētera
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt