Žurnāliste: Krievvalodīgo elektorātā par EP vēlēšanām maza interese; Favorīts – Mamikins

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Krieviski runājošo Latvijas pilsoņu vidū interese par EP vēlēšanām ir maza, jo iedzīvotāji neredz tā ietekmi uz viņu ikdienas dzīvi. Tiesa, viens favorīts, kas EP varētu iekļūt lielā mērā līdz ar krievvalodīgo balsīm iezīmējas – Andrejs Mamikins („Saskaņa”).

„Manuprāt, EP vēlēšanas ir tas retais gadījums, kad atšķirības starp latviešu un krievu elektorātu nav lielas atšķirības. Gan vieni, gan otri īsti nesaprot mūsu saistību ar EP un mūsu lomu tajā un lēmumu pieņemšanas mehānismu. Tāpēc nav tādu krievvalodīgo jautājumu EP vai tādu kritēriju pēc kuriem vēlētājs izvēlētos savu deputātu,” saka Dragiļeva.

Viņa uzsver, arī partijas, kuras tēmē uz krievvalodīgo vēlētāju, apmāna savu vēlētāju, jo sola lietas, kuras EP nevar paveikt – tieši tāpat kā politiķi, kas vēlas iegūt latviski runājošās auditorijas atbalstu.

Vēl viena būtiska iezīme, kāpēc krievvalodīgajiem vēlētājiem EP vēlēšanas nav svarīgas, ir fakts, ka EP neietekmē starpnacionālās attiecības Latvijā. Vismaz krievvalodīgie iedzīvotāji to neredz. Tāpēc žurnāliste pieļauj, ka šoreiz „latviešu partijām” būtu salīdzinoši viegli iegūt krievu valodā runājošo balsis. Taču „latviešu partijas” šo iespēju pat neizmēģināja.

Tomēr, vērtējot, kuriem kandidātiem krievvalodīgo vidū varētu būt vislielākais atbalsts, tad kā pirmais ir jāsauc bijušais žurnālists Andrejs Mamikins. „Viņš ir ļoti populārs. Viņš ļoti labi māk apieties ar sociālajiem tīkliem, ļoti brīvi jūtas „Facebook”. Tas viņu tuvina jauniem cilvēkiem. Taču arī cilvēkiem gados viņš patīk. Viņam bija raidījums „Bez cenzūras”, kam bija savs fanu pulks,” par Mamikinu saka Dragiļeva.

Savukārt grūti prognozēt ir pašreizējo eiroparlamentāriešu Aleksandra Mirska („Alternative”) un Tatjanas Ždanokas (Latvijas Krievu savienība) izredzes. „Viņš tagad tik aktīvi reklamējas un tik daudz slavina (..) ka tas varētu cilvēkus atbaidīt (..) Viņu arī neievēlēs, jo visus šos gados [piecus gadus EP] viņu nevarēja redzēt," norāda Dragiļeva.

Savukārt Ždanoka EP pirms pieciem gadiem nokļuva laikā, kad dzīva vēl bija PCTVL. Toreiz šai apvienībai bija visai stabils elektorāts. „To vēlētāju kā stabils elektorāts vairāk nav. PCTVL neizdevās reinkarnēties kā Latvijas Krievu savienībai un viņiem neizdevās pacelt skolu reformu un uz to iebraukt EP (..) Es drīzāk teiktu, ka neievēlēs,” uzsver Dragiļeva.

EP notiks jau sestdien. Tajās piedalās 14 saraksti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti