Latvijas EP deputāti visvairāk kāro strādāt Ārlietu komitejā

Latvijas Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nākamajā sasaukumā kopumā kā pamatsastāva locekļi strādās septiņās komitejās, savukārt kā aizvietotājlocekļi Latvijas deputāti strādās vismaz sešās komitejās, liecina EP informācijas biroja informācija. Sabiedrībā gan ir izskanējušas bažas par to, ka neviens no deputātiem nebūs pilntiesīgs loceklis Lauksaimniecības komitejā, tomēr deputāte Sandra Kalniete norāda, ka tas nemazina Latvijas iespējas aizstāvēt lauksaimnieku intereses.

Latvijas deputātiem vispiesaistošākā šķitusi Ārlietu komiteja, kurā pamatsastāvā strādās veseli trīs EP deputāti, tomēr bažas sabiedrībā izskanējušas par faktu, ka neviens no deputātiem nebūs Latvija nozīmīgās Lauksaimniecības komitejas pamatsastāvā.

Deputāte Sandra Kalniete, kura jau iepriekš strādāja un turpinās strādāt kā šis komitejas aizvietotājlocekle, tomēr uzsver, ka šis apstāklis Latvijas iespējas aizstāvēt savas intereses neietekmēs. „EP es turpināšu strādāt Lauksaimniecības komitejā kā iepriekš. Starpība starp pamatlocekli un aizvietotājlocekli ir tikai viena,(..) kad pamatloceklis nevar piedalīties, tad ir šie aizvietotājloceklis,” saka Kalniete.

Viņa atgādina, ka iepriekš kā patstāvīgs loceklis komitejā strādāja Alfrēds Rubiks, tomēr, piemēram, Latvijai nozīmīgā balsojumā par ES kopējās lauksaimniecības politiku, viņš nav piedalījies.

Arī EP informācijas biroja pārstāve Marta Rībele uzsver, ka, arī būdams aizvietotājloceklis, parlamenta deputāts reāli var pilnvērtīgi piedalīties komitejas darbā. Kopumā Latvijas deputāti darbosies astoņās komitejās, liecina viņas teiktais.

Pašreiz kā pilntiesīgi locekļi Latvijas EP deputāti darbosies šādās komitejās: Sandra Kalniete, Andrejs Mamikins, Iveta Grigule kā pilntiesīgi locekļi darbosies Ārlietu komitejā, Valdis Dombrovskis – Budžeta komitejā, Artis Pabriks – Starptautiskās tirdzniecības komitejā, Tatjana Ždanoka būs Nodarbinātības komitejas, kā arī Lūgumrakstu komitejas locekle, Krišjānis Kariņš kā līdz šim turpinās darboties Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, savukārt Roberts Zīle turpinās darboties Transporta komitejā. Toties Iveta Grigule bez Ārlietu komitejas darbosies arī Drošības un aizsardzības apakškomitejā,” klāsta Rībele.

Savukārt kā aizvietotājlocekļi Latvijas deputāti strādās vēl sešās - arī Lauksaimniecības, Kultūras, Ekonomikas, Iekšējā tirgus, Pilsoņu brīvību un Reģionālās attīstības komitejās

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti