Pludmales volejbolisti Samoilovs/Šmēdiņš startē ar sīvu uzvaru pār kanādiešiem

Latvijas vienīgais pludmales volejbola duets Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš pirmdien pirmajā spēlē grupas kārtā spēja panākt lūzumu trešā seta galotnē un ar gūto panākumu uzlaboja izredzes turnīra turpinājumā. Pirmā uzvara ar 2:1 (21:17, 18:21, 15:13) tika gūta pret kanādiešiem Benu Sekstonu/Haimu Šalku.

Pirmoreiz vairāku punktu pārsvaru Latvijas pāris ieguva pirmā seta vidū un pārtraukumā bija vadībā ar 12:9. Kanādieši turklāt vairākās epizodēs nospēlēja nesaskaņoti, un uzbrukumā Latvijas duets nekavējās savas iespējas izmantot.

Kanādas pāris otrajā setā pāris reizes veiksmīgi izmantoja iespēju apstrīdēt tiesnešu lēmumu un panāca pāris punktu vadību, ko sekmīgi nosargāja. Tuvojoties trešā seta izskaņai, Samoilovs/Šmēdiņš bija iedzinējos ar 11:13, taču spēja panākt izlīdzinājumu un kanādieši spriedzi neizturēja.

Otrā spēle pret pasaules apritē mazāk zināmajiem kubiešiem Nivaldo Gomesu/Serhio Gonsalesu Latvijas pārim paredzēta otrdien plkst. 21.30 (pēc Latvijas laika), savukārt grupas turnīra izskaņā ceturtdien vēl paredzēts mačs pret mājiniekiem Evandru Gonsalvešu Oliveiru/Pedru Solbergu Salgadu (plkst. 23.30).

Pirmajā spēlē grupā nebūt ne vājais Kubas duets tomēr pārsteidzoši ar 2:1 (24:22, 21:23, 15:13) svētdien pārspēja brazīliešus.

Olimpiskajā turnīrā 24 pāri ir sadalīti sešās grupās. Pēc apļa izspēles vietu astotdaļfinālā garantēs katras grupas divi spēcīgākie dueti, kā arī divi labākie pāri trešo vietu ieguvēju konkurencē. Savukārt atlikušie četri trešo vietu ieguvušie dueti divos izslēgšanas pāros noteiks vēl divas komandas, kas tiks astotdaļfinālā.

Šmēdiņš pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs pārī ar Mārtiņu Pļaviņu izcīnīja bronzu. Savukārt Samoilovs Rio aizvada karjerā jau trešās olimpiskās spēles. Debitēja viņš 2008.gadā Pekinā pārī ar Mārtiņu Pļaviņu, savukārt Londonā spēlēja kopā ar Ruslanu Sorokinu.