Sadaļas Sadaļas
Jaunumi
VEF Kultūras pilī atklās skolēnu dziesmu svētku mākslas izstādi «Radi rotājot»
No 21. jūlija līdz 15. augustam VEF Kultūras pilī būs skatāma Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 izstāde “Radi rotājot”, informēja organizatori. Izstādē būs iespēja apskatīt labākos Latvijas skolu audzēkņu 550 darbus dažādās tehnikās – keramikā, tekstilā, kokā, metālā, papīrā un citos materiālos.
Pamudinājums radošumam un izaugsmei. Kā rīdzinieki gatavojas skolēnu dziesmu svētkiem
Latvijas Radio raidījuma “Sanākam, sadziedam, sadancojam” svētku cikls noslēdzas galvaspilsētā, tiekoties ar Rīgas Kultūru vidusskolas jaukto kori, mūsdienu deju studijas "Ritms" dejotājiem, kā arī mūzikas un deju jomas vadītājām bērniem ar speciālām vajadzībām, kuri arī piedalījušies šo neparasto dziesmu un deju svētku veidošanā.
Dziesmu un deju svētki arī ārpus Latvijas – kā tos svinēja tautieši Pīterboro
Šonedēļ ar "Saulesviju", braucienu cauri visai Latvijai, sveicot jaunos dziedātājus un dejotājus, sākās skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Bet dziedātāji un dejotāji ir arī diasporā. Tā Lielbritānijas latviešu bērnu un jauniešu kolektīvi jau nosvinējuši savus mazos deju svētkus. Diemžēl skatītāji gan izpalika, lai nepārsniegtu atļauto apmeklētāju skaitu, taču dalībniekiem - gan maziem, gan lieliem – pats svarīgākais bija kopā būšanas prieks un iespēja uzvilkt krāšņos tautastērpus.
«Norises» sākušās, programmas nav – kam paredzēti skolēnu dziesmu svētki? Diskusija
Sabiedrība no šīs vasaras Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem nesaņems to, ko sagaida, jo “citādo” svētku fokusā ir paši svētku dalībnieki un prieka radīšana viņiem. Par to “100g kultūras diskusijā” “Saule, Pērkons, Daugava, Zooms” paziņoja svētku organizatori. Tāpēc patlaban nav pat svētku programmas. Zināms vien, ka svētku norišu filmēšana iet pilnā sparā un plašāka sabiedrība ieskatu tajās gūs no 18. septembra, kad LTV ekrānā tiks pārraidīti šobrīd topošie videostāsti un koncertieraksti. “Citādo” svētku idejas pretinieki šaubās, vai dalībniekiem plānotās “norises” radīs apziņu, ka viņi piedalījušies dziesmu un deju svētkos un dos vajadzīgo sajūtu dziesmu un deju svētku tradīcijas stiprināšanai.
Svētkus veidojam mēs paši. Kā kurzemnieki gatavojas skolēnu dziesmu svētkiem
E-dziesmu svētki ir sākušies un risināsies līdz 31. oktobrim. Tie ir citādi svētki, kuri ļauj dokumentēt tieši šo brīdi, kurā dzīvojam, kā arī pielikt punktu ilgajam mēģinājumu procesam, jo jau pirms gada pandēmija izjauca paredzēto svētku norisi klātienē. Kurzemē tiekamies ar XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem no Liepājas un Kuldīgas. Savās sajūtās dalās tautas un mūsdienu dejas dejotāji, folkloristi, teātra spēlētāji, vizuāli plastiskās mākslas veidotāji un koristi.
Dziesmu un deju svētki 2018

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt