Birokrātijas balva '20

Ziņo
Jaunam uzņēmumam neizpratne par regulāru noliktavas sertifikāciju, ZM skaidro – tās ir ES prasības
Interneta veikalam, kurš vēlas tirgot bioloģiskus produktus, ir jāsertificē noliktava, turklāt tas jādara regulāri. Jaunā uzņēmēja Zane Latvijas Radio pauda neizpratni par šiem birokrātiskajiem šķēršļiem, kuri prasa ne vien pamatīgu iedziļināšanos, bet arī izmaksas, kas, uzsākot biznesu, var šķist ļoti lielas. Sertifikāciju nodrošina privātuzņēmumi, un valsts iestāde skaidro, ka šāds modelis izvēlēts, jo tas ir efektīvāks.  
Kāpēc laulātais trešās valsts pilsonis katru gadu jāaicina uz Latviju?
LSM projektam “Birokrātijas balva 2020” atrakstīja Latvijas pilsone Vita, kuras vīrs savukārt ir Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsonis. Viņš šobrīd dzīvo Latvijā. Vita stāsta, ka vīra uzturēšanās mūsu valstī nāk ar zināmu stresu, jo jāpilda dažādi dokumenti, kas galu galā izrādās nevajadzīgi, un tas vēl nav viss.
Kāpēc ar universālpilnvaru Zemesgrāmatā tomēr nepietiek?
LSM.LV saņēma jautājumu no pensionāres Aldonas kundzes Rīgā. Viņas meitai ir universālpilnvara, kas nozīmē – atvase drīkst risināt dažādus jautājumus kundzes vietā. Taču Zemesgrāmatā, nostiprinot īpašumu, šī universālpilnvara diemžēl nederēja.  
Rīga sola maznodrošinātajiem atvieglot iztikas līdzekļu deklarācijas iesniegšanu
Vai maznodrošināto ģimenei, kurā tikko ir piedzimis bērns, tik tiešām ir atkāroti jāiziet visi birokrātijas līkloči, lai pierādītu, ka viņiem vēl joprojām pienākas maznodrošināto statuss? Ar šādu situāciju saskārās kāds LSM lietotājs. Rīgā skaidro, ka maznodrošināto situāciju pārbauda regulāri, lai palīdzību saņemtu tie, kam tā patiešām nepieciešama. Taču Rīgas pašvaldība arī nolēma iet līdzi laikam un drīzumā atvieglot procedūru un iztikas līdzekļu deklarāciju ļaut iesniegt elektroniski.
Kāpēc omei vajag notāra pilnvaru mazbērna vešanai pie ārsta?
Kad daudzi bērni atpūšas pie saviem vecvecākiem, aktualizējas jautājums par notāra apstiprinātu pilnvaru, lai, piemēram, ome savu mazbērnu varētu aizvest pie ārsta. Vai tiešām šo faktu, ka bērns medicīnisko palīdzību saņems cita pieaugušā klātbūtnē, nevar atzīmēt, piemēram, e-veselībā vai atzīmēt nosūtījumā?

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt