Dalies ar savu pieredzi, piesaki nejēdzīgo procedūru “Birokrātijas balvai ’24”!

* Informācija nebūs publiska, bet, ja vēlaties, norādiet kontaktinformāciju, lai sabiedrisko mediju žurnālisti varētu sazināties ar Jums, lai veidotu stāstu par pieteikto problēmu.

Nosūtīts!

Ziņojums tiks publicēts tuvākajā laikā, pēc datu pārbaudes

Jaunumi
Kāpēc Latvijā ir tik vienkārši deklarēt dzīvesvietu svešā īpašumā?
Kāpēc Latvijā ir tik vienkārši deklarēt dzīvesvietu svešā īpašumā?
Kad persona maina dzīvesvietu, likums paredz, ka 30 dienu laikā sava jaunā dzīvesvieta ir jādeklarē. To var izdarīt pašvaldībā, kur dzīvesvieta atrodas, vai arī portālā "Latvija.lv". Šis e-pakalpojums nodrošina ātru un ērtu dzīvesvietas deklarēšanu vien ar pāris klikšķiem, tomēr ar zināmu birokrātiju nākas saskarties pavisam citiem cilvēkiem, ja pēkšņi atklājas, ka īpašumā deklarējusies kāda cita persona bez īpašnieka ziņas. 
Jaunā atbalsta maksājumu sistēma lauksaimniekiem liek maldīties birokrātijas labirintos
Jaunā atbalsta maksājumu sistēma lauksaimniekiem liek maldīties birokrātijas labirintos
Nereti sabiedrībā neizprot lauksaimnieku sašutumu un raizes par ražai nelabvēlīgiem pavasara, vasaras un rudens laikapstākļiem, jo galu galā viņi taču saņem atbalsta maksājumus no Eiropas Savienības (ES). Taču, ja šo atbalsta maksājumu nebūtu, mēs, pilsētnieki, par savā zemē audzētu pārtiku maksātu daudzreiz lielāku cenu. Pērn 2023. gada janvārī spēkā stājies jaunais ES kopējās lauksaimniecības politikas Latvijas Stratēģiskais plāns, kas paredz virkni būtisku izmaiņu atbalsta maksājumos. Lai tam pieteiktos, izstrādāta jauna sistēma, kas ir ļoti sarežģīta.
Novadu reformas ķīlnieki: Siguldā deklarētie bērni tuvākajā skolā Ropažos nesaņem brīvpusdienas
Novadu reformas ķīlnieki: Siguldā deklarētie bērni tuvākajā skolā Ropažos nesaņem brīvpusdienas
Ir vecāki, kuri dažādu iemeslu dēļ savām atvasēm neizvēlas mājām tuvāko bērnudārzu vai skolu. Taču tas ir pašu vecāku lēmums, ko izdarot, viņi apzinās, ka, iespējams, nesaņems atsevišķas priekšrocības un atbalstu no pašvaldības, jo bērns mācās citur. Tomēr ir arī pretēja situācija – kad bērni apmeklē dzīvesvietai tuvāko izglītības iestādi, taču pēkšņi kļūst "svešie starp savējiem". Tā novadu reformas rezultātā 137 Siguldas novada bērni, kas apmeklē tuvāko izglītības iestādi Ropažu novadā, atbalstu par ēdināšanu nesaņems ne no vienas pašvaldības. Vai ir normāli, ka novadu reformas dēļ ģimenes kļūst par situācijas ķīlniekiem?
Mazināsim birokrātiju kopā! LSM.lv sāk projektu «Birokrātijas balva 2024»
Mazināsim birokrātiju kopā! LSM.lv sāk projektu «Birokrātijas balva 2024»
Pandēmijas laiks mainīja valsts pārvaldi, daudzas lietas notiek ātrāk, notiek digitālajā vidē, prasa no cilvēkiem mazāk piepūles. Bet ir arī lietas, kas nemainās, un arī jaunas birokrātiskās prasības, kuras noteikti var mazināt. Bet vai valsts pārvalde pati spēj tās ieraudzīt? Portāls LSM.lv un LTV raidījums "4. studija" aicina – mazināsim birokrātiju kopā! Piesaki nejēdzīgas birokrātiskās prasības un procedūras "Birokrātijas balvai 2024", bet mēs prasīsim atbildīgajiem tās mainīt.
«Birokrātijas balva 2020» – Veselības ministrijai
«Birokrātijas balva 2020» – Veselības ministrijai
Latvijas Sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija un Latvijas Radio – , kā arī LTV raidījums "4. studija" ik dienas atspoguļo situācijas, kuras varētu atrisināt daudz vienkāršāk, ja vien cilvēki neiekļūtu birokrātijas līkločos. Neloģismu valsts, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu darbībā netrūkst. Lai apkopotu birokrātiskās nejēdzības, šogad pirmo reizi portāls LSM.lv un "4. studija" pasniedza "Birokrātijas balvu". Tā gan nav iedibināta ar nolūku kādu kaunināt, bet gan ar norādi, ka var strādāt arī daudz labāk un efektīvāk. "Birokrātijas balvu 2020" saņēma Veselības ministrija par veselības aprūpes jomā pamanītajām birokrātiskajām procedūrām.
Kļūda datu apmaiņā noved pie mēģinājuma piedzīt jau nomaksātu parādu
Kļūda datu apmaiņā noved pie mēģinājuma piedzīt jau nomaksātu parādu
Kā var rasties situācijas, kad parāds ir jāmaksā divreiz?! Privātie parādu piedzinēji un tiesu izpildītāji uztur savas informācijas sistēmas, un, ja piedziņas uzņēmums nav informējis par to, ka parāds ir nomaksāts, nesakārtotas datu apmaiņas dēļ no cilvēka mēģina piedzīt parādu, kurš nomaksāts pirms vairākiem gadiem, noskaidroja LTV raidījums "4. studija".
Kāpēc sirds operāciju laikā atbildību par mākslīgo asinsriti uzņemas cilvēki bez oficiālās profesija...
Kāpēc sirds operāciju laikā atbildību par mākslīgo asinsriti uzņemas cilvēki bez oficiālās profesijas?
Perfuzionists ir cilvēks, kas sirds operāciju laikā ir atbildīgs par mākslīgās asinsrites nodrošināšanu tā, lai sirds neapstātos pat tad, kad tiek operēta. Bet par spīti lielajai atbildībai šāda profesija Latvijā oficiāli nemaz neeksistē. Un dažu speciālistu centieni desmit gadu laikā panākt tās atzīšanu aizvien nav vainagojušies ar panākumiem. Veselības ministrija vien pieļauj, ka par to atkal varētu diskutēt.
Par vienu slogu mazāk –  noteikti būvvaldes lēmumi Zemesgrāmatā nebūs jāiesniedz; tie būs datubāzē
Par vienu slogu mazāk – noteikti būvvaldes lēmumi Zemesgrāmatā nebūs jāiesniedz; tie būs datubāzē
Pavasarī projektā "Birokrātijas balva 2020" kāds lietotājs norādīja, ka būvvaldes dokumentus iesniegt Zemesgrāmatā viņam bija iespējams tikai papīra formātā. Toreiz Tieslietu ministrija solīja meklēt risinājumus vienkāršākai procedūrai, un šonedēļ valdība apstiprināja ministrijas izstrādātos grozījumus Zemesgrāmatu likumā, kas paredz vienkāršot ar būves ierakstīšanu un dzēšanu zemesgrāmatā saistītās procedūras.