Dalies ar savu pieredzi, piesaki nejēdzīgo procedūru “Birokrātijas balvai ’24”!

* Informācija nebūs publiska, bet, ja vēlaties, norādiet kontaktinformāciju, lai sabiedrisko mediju žurnālisti varētu sazināties ar Jums, lai veidotu stāstu par pieteikto problēmu.

Nosūtīts!

Ziņojums tiks publicēts tuvākajā laikā, pēc datu pārbaudes

Būvniecība
Ķekavas novada būvvalde
Būvniecība

Cilvēks, kuram ir universālpilnvara, kas ļauj darīt visu iespējamo pilnvarotāja vārdā, nevar pasūtīt būvprojektu, jo šim nolūkam būvprojekta izstrādātājam jāsaņem pilnvarojums darbam Būvniecības informācijas sistēmā. Būvvalde to kvalificē kā pārpilnvarošanu

Esi nobalsojis! Balsu skaits: 5
Būvniecība
Būvvaldes
Būvniecība

Birokrātija privātbūvniecībā. Topogrāfijas derīguma termiņu (arī privātmāju būvniecībā) samazināja uz 1 gadu. Sagatavotie ūdensvada, kanalizācijas ceļa utt. projekti izrādījās derīgi vienu gadu. Nepaspēji - jauna topogrāfija un projekta pārtaisīšana (vidēji ap 2000 EUR).
Topogrāfija privātmājās mainās reti. Birokrātijas samazināšana - tiek pieaicināts būvvaldes speciālists pēc topogrāfijas termiņa beigām, novērtē situāciju un dod zaļo gaismu (projektā dod atzīmi) projekta realizācijai atkal uz gadu. Izdevumi varētu būt 50-100 EUR.. Esmu lielā šokā par šo birokrātijas prasību un kā inženieris pilnīgā nesaprašanā. Ļoti apgrūtina privātbūvniecību

Esi nobalsojis! Balsu skaits: 16
Būvniecība
VZD
Būvniecība

prasība pilnvarām, ka attiecināmas tikai uz VZD pakalpojumu pieprasīšanu. Piemēram, ģenerālpilnvara, kas dod tiesības darīt visu, pat pārdot īpašumu, nav pietiekama VZD, ja tur nav minēts, ka ir tiesības pasūtīt kadastrālās uzmērīšanas lietu. Pilnvara, kas reģistrēta BIS, pēc kuras tiek izstrādāts būvprojekts un veikti būvdarbi, nav pietiekama VZD, lai reģistrētu šīs pārbūves

Esi nobalsojis! Balsu skaits: 5
Cita nozare
Ārlietu ministrija
Cita nozare

Šrilankiešu studenti vēlas studēt Latvijā un Latvijas vēstniecība Indijā, kas apkalpo arī Šrilanku, vīzas izsniegšanai pieprasa apliecinājumu par dzīvesvietu Latvijā no īpašnieka ar notāra apliecinājumu. Kad teicu, ka es apliecinājumu dodu ar e-parakstu, Latvijas vēstniecība atbildēja, ka viņiem vajag notāra apliecinājumu tāpat, jo notārs varot ieskatīties Zemesgrāmatā, ka esmu dzīvesvietas īpašnieks. Kad jautāju, vai valsts iestāde nevar pati ieskatīties valsts datubāzē (pēc Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. panta astotās daļas), nesaņēmu vairāk atbildi. Iztērēju notāram gandrīz 100 EUR, lai apliecinātu, ka es esmu es, ko var redzēt arī e-parakstā un ko var pārbaudīt arī valsts pati, jo viss ir valsts rīcībā esoša informācija.

Esi nobalsojis! Balsu skaits: 19
Būvniecība
Būvvalde
Būvniecība

Lai pats uzbūvētu nojumīti malkai savā privātīpašumā man jāzīmē projekts un jāsaskaņo būvvaldē. Kāpēc kaut kam tik triviālam man jāmaksā par projekta izveidi un saskaņošanu būvvaldē? Tas ir mans privātīpašums un man tur būtu jābūt iespējai būvēt malkas nojumes cik gribu. Sliktākajā gadījumā uztaisiet online formu, kur es iezīmēju aptuveno nojumes atrašanās vietu un pievienoju kaimiņa atļauju, ja tā plānota tuvāk par četriem metriem no robežas. Un viss, nekāda lieka ķēpāšanās ar nevajadzīgiem papīriem. Tiek ietaupīts laiks, nauda un cilvēku resursi. Lai būvvalde nodarbojas ar dzīvojamo ēku un publiskā sektora ēku apsekošanu kur tas ir svarīgi, lai neatkārtojas tas, ka lielveikalā jumts ielūst.

Esi nobalsojis! Balsu skaits: 15
Tieslietas un iekšlietas
PMLP
Tieslietas un iekšlietas

LR pilsonim, kas ir laulībā ar ārvalstnieku, arī tad, ja ir piešķirtas uzturēšanās tiesības uz vairākiem gadiem, saskaņā ar Imigrācijas likumu katru gadu ir jāielūdz savs laulātais un laulātajam jāreģistrē uzturēšanās atļauja katru gadu. Ikgadējā ielūgumā ir jānorāda informācija, piemēram, laulātā adrese ārvalstīs (kas pats par sevi ir dīvaini, ja persona ir laulībā un dzīvo Latvijā un ārvalstīs vairs adreses nav) un adrese Latvijā, kas PMLP jau ir pieejama anketās, piesakoties uzturēšanās atļaujai. LSM sižetā PMLP norādītais arguments, ka pa gadu viss kaut kas var mainīties neiztur kritiku. Esošā kārtība nostāda nevienlīdzīgā stāvoklī tos pārus, kur viens ir ārvalstnieks. LR pilsoņiem, kas noslēguši laulību, arī ik gadu viss kaut kas var mainīties un valsts iestādes ar likuma prasībām "neklauvē", pārprasot, vai vēlaties būt kopā Latvijā?! Ja reiz likumā ir ietverts uzaicinājums, tad tajos gadījumos, kad ārvalstniekam jau ir personas kods un ir piešķirtas uzturēšanas tiesības uz vairākiem gadiem, un ir profils LR datu sistēmās, tad reģistrējot uzturēšanos kārtējam gadam, LR puses laulātajam, atverot Latvija.lv būtu jābut tikai vienam klikšķim, ka jā- šis ir mans vīrs/sieva un apstiprinu, ka esam laulībā (līdzīgi kā e-pakalpojumus varam pieteikt par saviem bērniem, kas ir e-latvija.lv sistēmā un nav no jauna dati jāievada). Normatīvo aktu regulējums būtu pielāgojams attiecībā uz dažādām kategorijām- ārvalstu studentiem, ārvaltnieku-laulāto, utt. Smejot šo kārtību mēs saucam- katru gadu teikt JĀ vārdu !

Esi nobalsojis! Balsu skaits: 7
Veselība
Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centrs
Veselība

Kārtība, kā slimnieks pēc smagas saslimšanas saņem palīgierīci, kas atvieglo pārvietošanos. Mana mamma tika ārstēta Jēkabpils slimnīcā, kur palīdzība tika sniegta kvalitatīvi un pie izrakstīšanas saņēma nosūtījumu valsts apmaksāta tehniskā palīglīdzekļa iegādei. Pieprasījums Vaivaros reģistrēts 27. novembrī, bet ierīci neesam saņēmuši joprojām, ir 25. janvāris.
Kāpēc to nevar saņemt uzreiz? Ja pērkam paši, tad valsts apmaksātā ierīce vairs nebūs vajadzīga.

Esi nobalsojis! Balsu skaits: 14