Bērnu sporta uzrēķini

Sports, kas attīsta ātrumu un komandas garu. Kas jāzina topošo florbolistu vecākiem
Florbola iekļaušana olimpiādē ir tikai laika jautājums. Turklāt Latvijas florbolisti ir guvuši starptautisku atzinību, tādēļ interese par šo sporta veidu pieaug. Kā izrādās, florbols ir gana plaši pieejams Latvijā, un vecākiem nav problēmu sūtīt savas atvases trenēties tieši šajā sporta veidā. Vairāk par iespējām trenēties florbolā stāsta treneris un Latvijas Florbola savienības Jaunatnes komitejas vadītājs Ivo Solomahins.
Sports spītīgajiem un mērķtiecīgajiem jeb kas jāzina nākamo kārtslēcēju vecākiem
Kārtslēkšana – viena no vieglatlētikas disciplīnām, kurā arī Latvijas sportisti ir spējuši sevi pierādīt lielos sporta forumos. Cerības uz panākumiem, dalību olimpiskajās spēlēs ir arī daudzu bērnu sapnis. Vairāk par to, kad sākt treniņus šajā disciplīnā un kādas ir iespējas nākamajiem kārtslēcējiem, LSM.lv atklāj Latvijas kārtslēcējs un nu jau arī kārtslēkšanas treneris Mareks Ārents.
Nometnes, sacensības un inventārs – vecāku lielākais klupšanas akmens bērnu sportā
Vislielākās izmaksas sportojošo bērnu vecākiem rada izdevumi par nometnēm, sacensībām un inventāru - valsts budžets netiek tieši novirzīts izdevumu mazināšanai šajās pozīcijās. Lielākais valsts atbalsta mehānisms bērnu sportā ir dotācijas treneru algām – aptuveni 17 miljoni eiro, kas katru gadu veido teju pusi Latvijas sporta budžeta.
Sportojošu bērnu vecāki: maksājumi skaidrā naudā bez čeka – ierasta prakse
Dažādos sporta veidos ierastā prakse prasīt nodarbībās iesaistīto bērnu vecākiem samaksu skaidrā naudā bez skaidra un saprotama pamatojuma, kā arī nereti bez darījumu apliecinošiem dokumentiem, raisa ģimenēs neapmierinātību. Vairāki sportā iesaistītu bērnu vecāki Latvijas Televīzijas Sporta redakcijai pauda satraukumu par nesaprotamiem maksājumiem.
Sporta karalis futbols. Kas jāzina vecākiem, ja bērns vēlas spēlēt futbolu?
Futbols teju visā pasaulē tiek uzskatīts par sporta karali, un maz ir tādu puišu, kuri vismaz domās nemēģinātu sevi iztēloties par Portugāļu superzvaigzni Krištianu Ronaldu vai argentīnieti Lionelu Mesi. Protams, superzvaigznes dzimst reti un panākumu gūšanai ir jāiegulda milzīgs darbs, taču futbols arī Latvijā ir gana populārs un salīdzinoši viegli pieejams bērniem.
Treneru atalgojums bērnu sportā trūcīgs, augušam audzēkņu skaitam līdzi netiek
Vecāku finansiālās dalības apmērs bērnu sportā galvenokārt ir atkarīgs no treneru atalgojuma. Valsts nepietiekamās dotācijas treneru algām veido apburto loku - Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlas celt kritērijus finansējuma piešķiršanai, tikmēr sporta skolām par esošo samaksu ir arvien grūtāk piesaistīt darbā jaunus cilvēkus.
Bērnu vecāki - finansiāls ielāps jaunatnes sporta sistēmas caurumiem
Kādam vecākam basketbola skolā “Rīga” vienlaicīgi trenējās divi bērni. Lai gan papildus ikmēneša maksājumiem basketbola skolai tika veikts arī brīvprātīgs ziedojums, pie viena trenera tas būtiski mazinājis maksājumus par turnīriem, bet pie otra – nav mainījis neko.  

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt