Apgabaltiesa atceļ attaisnojošo spriedumu «Rīgas kartes» bijušo valdes locekļu un konsultanta krimināllietā

Rīgas apgabaltiesa šodien pilnībā atcēla Ekonomisko lietu tiesas (ELT) spriedumu krimināllietā par iespējamu naudas izkrāpšanu un atmazgāšanu, kurā apsūdzēti bijušie pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" meitasfirmas "Rīgas karte" valdes locekļi Pāvels Tulovskis un Aleksandrs Brandavs, kā arī sabiedrisko attiecību aģentūras "Baltijas komunikāciju centrs" (BKC) valdes priekšsēdētājs Gints Feders, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Apgabaltiesa lēma lietu nosūtīt Ekonomisko lietu tiesai atkārtotai izskatīšanai. Šo lēmumu vēl var pārsūdzēt.

Iepriekš ELT visus apsūdzētos pilnībā attaisnoja. Par spriedumu tika iesniegts prokurora protests.

Feders apsūdzēts par krāpšanu un naudas līdzekļu legalizēšanu, bet "Rīgas kartes" valdes locekļi – par valsts amatpersonas bezdarbību un dienesta pilnvaru pārsniegšanu, iepriekš informēja prokuratūrā.

Starp "Rīgas karti" un BKC tika noslēgti vairāki līgumi par sabiedrisko attiecību pakalpojumu sniegšanu. Prokuratūra uzskata, ka Feders iesniedza "Rīgas kartei" līgumu izpildi pamatojošus dokumentus, apzinoties, ka sabiedrisko attiecību pakalpojumi faktiski nav veikti, kā arī faktiski veiktie sabiedrisko attiecību pakalpojumi netika veikti šī uzņēmuma interesēs.

Savukārt par uzņēmuma līgumu izpildes uzraudzību un kontroli atbildīgais "Rīgas kartes" valdes loceklis Brandavs, prokuratūras ieskatā,  neveica savus pienākumus, apstiprinot BKC iesniegtos rēķinus, kā rezultātā no uzņēmuma BKC labā izkrāpti 43 076 eiro. Savukārt Tulovskim apsūdzība celta par dokumentu parakstīšanu, pārkāpjot savu pilnvarojumu.

Feders iegūtos naudas līdzekļus izmantoja privātmājas būvniecībai, tādējādi atmazgājot 25 000 eiro, uzskata prokuratūra.

KONTEKSTS:

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Lietā izmeklētās darbības notika laika posmā no 2018. gada 27 .jūlija līdz 2019. gada 30. janvārim. KNAB kriminālprocesu sāka 2021. gada 20. septembrī.

Feders aģentūrai LETA iepriekš pauda nostāju, ka lieta ir nepamatota un savu nevainību viņš pierādīšot.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Feders ir vienīgais īpašnieks un amatpersona uzņēmumos "Baltijas komunikāciju centrs", "GF Communications" un "Alfa Investments", kā arī viņam pieder 20% uzņēmuma "BB WakePark" daļu.

Savukārt bijušās Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko norēķinu sistēmas uzstādītājas un apkalpotājas SIA "Rīgas karte" īpašnieki ir pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" un Francijā reģistrētais uzņēmums "Conduent Business Solutions S.A.S.". Tulovskis uzņēmuma valdē strādāja laikā no 2013. gada līdz 2020. gada martam, bet līdz 2019. gadam "Rīgas kartes" valdes loceklis bija toreizējais partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs Brandavs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti