Japāna un Kambodža palīdzēs Ukrainai teritoriju atmīnēšanā

Japāna un Kambodža īstenos kopīgu projektu, kura laikā abu valstu speciālisti palīdzēs atmīnēšanas darbos citām valstīm, tostarp Ukrainai.

Kambodžas atmīnēšanas speciālisti ir vieni no pieredzējušākajiem pasaulē, ņemot vērā, ka valsts bija spiesta cīnīties ar pilsoņu kara sekām, kas valstī norisinājās 20. gadsimta 60. un 70. gados. Tajā laikā Kambodžas teritorijā tika izvietots miljoniem mīnu.

Pēckara periodā mīnas Kambodžā nogalināja gandrīz 20 000 cilvēku, bet aptuveni 45 000 sakropļoja.

Pēdējo desmitgažu laikā vairāki tūkstoši Kambodžas atmīnēšanas speciālistu ir piedalījušies ANO atmīnēšanas misijās Āfrikas kontinentā un Tuvajos Austrumos. 2022. gadā Kambodžas atmīnēšanas speciālisti sāka apmācīt arī ukraiņus, kuri saskārušies ar šo problēmu Krievijas izvērstā kara dēļ.

2023. gadā Ukraina kļuvusi par pasaulē visvairāk mīnēto valsti. Trešdaļa valsts teritorijas ir nosēta ar miljoniem nesprāgušu mīnu, bumbu un artilērijas šāviņu. Saskaņā ar Pasaules Bankas aplēsēm Ukrainas teritorijas atmīnēšana nākamajos 10 gados izmaksās 37,4 miljardus dolāru.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un Kijivas neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk Ukrainas civilajiem objektiem un mērķtiecīgi cenšas iznīcināt Ukrainas enerģētikas infrastruktūru.

2024. gada maijā Krievija sākusi ofensīvu Harkivas apgabalā, mēģinot pārraut Ukrainas aizsardzības līnijas, bet ukraiņi cenšas noturēt pozīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti