EP kandidāti vēlas gan pastiprināt, gan atcelt sankcijas pret Krieviju
Deputātu kandidātiem, kuri startē Eiropas Parlamentā (EP) vēlēšanās, ir krasi atšķirīgi viedokļi par Eiropas Savienības (ES) noteiktajām sankcijām pret Krieviju. LTV priekšvēlēšanu diskusijā “Izvēlies nākotni!” viņi pauda gan atbalstu sankcijām, gan mudināja tās atcelt.
Ziņojums: Miljoniem eiropiešu pakļauti galēji labējo propagandai «Facebook»
ASV bāzētā aktīvistu grupa „Avaaz” trešdien, 22. maijā, prezentējusi ziņojumu, kurā atklāts, ka miljoniem eiropiešu pirms gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām tiek pakļauti galēji labējo spēku propagandai sociālajā tīklā „Facebook”. Sociālais tīkls jau reaģējis un daļu no dezinformācijas avotiem slēdzis, tomēr aktīvisti norāda, ka ar šīm darbībām ir krietni par maz.   
Pirmie pie EP vēlēšanu urnām dodas ieslodzītie
Latvijā trešdien sākas iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Iespēja balsot iepriekš būs jebkurā iecirknī noteiktā laikā. Savukārt jau trešdienas rītā iespēja balsot iepriekš bija ieslodzījuma vietās. Turklāt līdz šim vēlēšanām pieteikušies vairāk nekā puse balsstiesīgo - 1357.
Datu inspekcija vērtē iespēju pārbaudīt vēlēšanu paziņojumu nosūtīšanu elektroniskajā sistēmā
Tas, ka daļa iedzīvotāju nesaņēma paziņojumus ar informāciju par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, nav pietiekams iemesls iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") pieprasījumam. Tā šodien lēma Saeimas Pieprasījumu komisija, ar balsu vairākumu noraidot opozīcijas pieprasījumu. Taču ar to problēmas nav galā. Lai sniegtu iedzīvotājiem pēc iespējas plašāku informāciju, vēlētājiem tika nosūtīti paziņojumu Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS), kas izraisīja Valsts datu inspekcijas iebildumus.
Ko «nevajadzīgajās» Eiroparlamenta vēlēšanās piedāvā britu partijas
„Vēlēšanas, kurām nevajadzēja notikt” – tā britu medijos dēvē 23. maijā notiekošās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. Apvienotā Karaliste (AK) 29. martā no Eiropas Savienības (ES) neizstājās, tādēļ kopīgi ar ES tika panākta vienošanās, ka izstāšanās termiņš tiek pagarināts līdz šī gada 31. oktobrim. 7. maijā britu valdība apstiprināja, ka ES parlamenta vēlēšanas notiks. Britiem kopā ar valstī dzīvojošajiem ES pilsoņiem jāievēl 73 eiroparlamenta deputāti, kas pārstāvēs 12 Apvienotās Karalistes (AK) vēlēšanu apgabalus.
Spānijas premjers Sančess devis jaunu impulsu Eiropas sociāldemokrātiem
Spānijas premjers Pedro Sančess ir kļuvis par Eiropas sociāldemokrātu zvaigzni. Viņa uzvara nesenajās Spānijas parlamenta vēlēšanās deva jaunu impulsu sociāldemokrātiem arī citās valstīs. Un tagad Sančess cer, ka viņš varēs izmantot šo brīdi, lai palielinātu Spānijas ietekmi Eiropā.