Kurš EP pārstāvēs labāk? Diasporai jāizšķiras, balsot par Latvijas vai savas mītnes zemes kandidātiem
Eiropā dzīvojošie Latvijas pilsoņi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām gatavojas, rūpīgi izsverot to, par kuru sarakstu un kandidātu atdot savu balsi. Turklāt īpašas šīs vēlēšanas ir ar faktu, ka arī mītnes zemes deputātu kandidāti cīnās par vēlētāju balsīm, jo šoreiz EP vēlēšanās Eiropas Savienības pilsoņi, tostarp arī latvieši, var balsot par sev tīkamiem mītnes zemes kandidātu sarakstiem. Un tas nozīmē, ka topošie EP deputātu kandidāti var zaudēt balsotājus, par kuriem jau tā necīnās visi kandidāti.
Eiropas Parlamenta vēlēšanās Kiprā aktivizējas turku vēlētāji
Kipra iestājās Eiropas Savienībā (ES) reizē ar Latviju 2004. gadā, un šogad, līdzīgi kā mēs, kiprieši ceturto reizi izvēlēsies savas valsts pārstāvjus Eiropas Parlamentā (EP). Darbam Briselē šī dienvidvalsts ir tiesīga deleģēt sešus savus politiķus. Lielus pārsteigumus šajās vēlēšanās eksperti neprognozē. Vairākas aptaujas sola lielākoties līdzšinējo Kipras politisko spēku pārstāvības saglabāšanos Eiropas Parlamentā. Šobrīd intrigu raisa divi jautājumi – vai vēlētāji uzticēs savas balsis galēji labējās partijas sarakstam un vai pieaugs turku kipriešu vēlētāju aktivitāte.
Kariņš uzrunā Eiropas Parlamentu
Trešdien, 17.aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 13.20 Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzstāsies ar uzrunu par Eiropas nākotni, pēc kuras notiks debates ar EP deputātiem un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem, informēja EK pārstāvniecība Latvijā. Latvijas Televīzija piedāvāja to skatīties tiešraidē.
Reizniece-Ozola: ES vajadzētu atbalstīt arī dzimstības veicināšanu
No Eiropas Savienības (ES) budžeta vajadzētu atbalstīt arī tādus demogrāfijas pasākumus, kas vērsti uz dzimstības veicināšanu, intervijā Latvijas Radio norādīja Dana Reizniece-Ozola, kura Eiropas Parlamenta vēlēšanās ar pirmo numuru startē no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) saraksta.
Vācijā bažas par vidusšķiras izzušanu. Eiroparlamenta priekvēlēšanu noskaņas
Vācijā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas būs pirmais lielais sabiedrības noskaņojuma mērījums kopš 2017. gada Bundestāga vēlēšanām. To rezultāti varētu ietekmēt arī Vācijas valdības likteni. Iedzīvotāju acīs gan Eiroparlamenta vēlēšanas līdz šim nav ticis vērtēts kā īpaši būtisks notikums. Vai šoreiz, Eiropai tik trauksmainos laikos, tas mainīsies?
Vērtējam Grigules-Pēterses padarīto Eiroparlamentā. Masīva kampaņa, minimāla iesaiste
Līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām atlicis nedaudz vairāk par vienu mēnesi - 25. maijā izvēlēsimies savus nākamos astoņus pārstāvjus. Tomēr, ja šobrīd pajautātu - kuri ir šī sasaukuma pārstāvji no Latvijas –, tas būtu izaicinājums ne vienam vien. Kāds no deputātiem ir bijis redzamāks, kāds ne tik daudz un vairāk izmantojis darba piedāvātās ceļošanas iespējas. Latvijas Radio apkopojis informāciju par katru EP deputāta darbu. Piedāvājam izvērtējumu par eiroparlamentārieti Ivetu Griguli-Pētersi.