Latvijas balss Eiropas Parlamentā: Nils Ušakovs – prioritāte ir panākt ES budžeta palielinājumu
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs Eiropas Parlamentā pārstāv Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu un ir ievēlēts no partijas "Saskaņa". Intervijā Latvijas Radio viņš atzīst, ka jūtas sāpināts par notiekošo Rīgas domē, un uzskata, ka godīgākais risinājums būtu rīdziniekiem prasīt jaunu mandātu. Stāstot par savu darbu Eiropas Parlamentā, Ušakovs norāda, ka norisinās aktīvs darbs pie tā, lai kohēzijas finansējuma samazinājums Latvijai nebūtu tik dramatisks, kā ir sagaidāms.
«Renew Europe» - Makrona virzīti Eiropas reformisti
Eiropas Parlamentā pieaugusi liberāldemokrātu ietekme, un Francijas prezidenta pārstāvētā "Renew Europe” plāno likt uzsvaru uz reformām un Eiropas atjaunošanu. Tieši tā var tulkot arī grupas nosaukumu, lai gan pagaidām oficiālā versija latviešu valodā vēl nav izdomāta.
EP vēlēšanās pieaugusi jauniešu aktivitāte
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalījušies 50,6% balsstiesīgo vēlētāju, nodrošinot augstāko aktivitāti kopš 1994. gada. Eirobarometra aptauja liecina, ka šādu augsto aktivitāti nodrošināja jauniešu aktivitātes pieaugums.
CVK aptauja: 80% vēlētāju svarīga iespēja vēlēšanās balsot jebkurā iecirknī
Vairākums Latvijas vēlētāju uzskata, ka vēlēšanās ir svarīgi nodrošināt iespēju balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī, pat ja tas var radīt grūtības, tai skaitā papildu izdevumus, tehnisko traucējumu iespējamību vai citas, liecina Centrālās vēlēšanas komisijas (CVK) sadarbībā ar pētījumu centru SKDS veiktā vēlētāju aptauja pēc šogad notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
Ijabs: EK vadītāja izraudzīšanās varētu aizkavēties
Eiropas Komisijas (EK) prezidenta izraudzīšanās varētu aizkavēties jaunā Eiropas Parlamenta (EP) sadrumstalotības dēļ, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja jaunievēlētais EP deputāts Ivars Ijabs ("Attīstībai/Par!).

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt