Politologi par iespējamo EP mandātu sadalījumu: lielu pārsteigumu nav
Neoficiālie vēlēšanu rezultāti rāda, ka šajās vēlēšanās varētu uzvarēt „Jaunā Vienotība”. Tāpat Eiropas Parlamenta (EP) jaunajā sasaukumā vietas varētu iegūt „Saskaņa”, „Attīstībai/Par!”, nacionālā apvienība (NA) „Visu Latvijai/ Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un Latvijas Krievu savienība (LKS). Politologi, vērtējot neoficiālos rezultātus, lielus pārsteigumus nesaskata.
Eiropas Parlamenta vēlēšanas šodien notiek 21 valstī; Nīderlandē uzvara sociāldemokrātiem
Lai gan Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas jau ir noslēgušās, vairums Eiropas valstu pilsoņu pie balsošanas urnām dodas tikai šodien. Vēlēšanas svētdien notiek 21 no 28 Eiropas Savienības valstīm. Un vēlu vakarā, kad Itālijā tiks slēgti balsošanas iecirkņi, tiks oficiāli paziņoti rezultāti. Pagaidām zināmi rezultāti tikai no vēlētāju aptaujām, un Nīderlandē tās liecina par sociāldemokrātu uzvaru.
Policija uzsākusi trīs administratīvās lietas par neatļautu aģitāciju vēlēšanu dienā
Valsts drošības dienests šodien saņēmis kopumā astoņpadsmit signālus par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisē. Divos gadījumos ziņots par iespējamu balsu pirkšanu. Savukārt Valsts policijai vēlēšanu diena aizritējusi mierīgi, Latvijas Radio informēja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.
5 jauni politologi. Kā viņi prognozē EP vēlēšanu rezultātus?
Bet ko par iespējamajiem rezultātiem domā topošie politologi? Ļoti liela sadrumstalotība – viņi pieļauj. Pašlaik pusi no astoņām Latvijai paredzētajām parlamentāriešu vietām aizņem viena partija, otru pusi sadalījušas četras partijas. Jaunajā Eiropas Parlamenta (EP) iesaukumā viss varētu būt citādi.
VIDEO: LTV studija pēc EP vēlēšanu iecirkņu slēgšanas
Latvijā ir noslēgušās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. Oficiālie vēlēšanu rezultāti kļūs zināmi naktī uz pirmdienu, 27. maiju, kad svētdien beigsies vēlēšanas Itālijā. Taču tagad piedāvājam Latvijas Televīzijas vēlēšanu dienas tiešraidi pēc tam, kad aizvērušies iecirkņi un pirmās aplēses par vēlēšanu iznākumu.
Pūce: Pretēji ekspertu prognozēm Latvijas iedzīvotāju interese par Eiropas politiku aug
Lai gan pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām eksperti un politiķi prognozēja, ka vēlētāju aktivitāte būs zemāka nekā iepriekšējās Eiropas līmeņa vēlēšanās 2014. gadā, redzams, ka cilvēkus Eiropas politika interesē, Latvijas Televīzijas speciālizlaidumā, kurā bija uzaicināti astoņu populārāko partiju pārstāvji, teica "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce.