Nakts ziņas

Kā reaģē vēlēšanu zaudētāji

Nakts ziņas

Eksperti pozitīvi par Egilu Levitu

Eiroparlamenta kopējie rezultāti

ES vēlētāju aktivitāte Eiroparlamenta vēlēšanās – lielāka nekā iepriekš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās šajā gadā bijusi lielāka vēlētāju aktivitāte nekā iepriekšējās - iepriekšējās EP vēlēšanās 2014. gadā piedalījās 46% balsstiesīgo ES dalībvalstu vēlētāju, bet šogad - vairāk nekā 51%.

Īpaši aktīvi bijuši vēlētāji Vācijā. Latvijā EP vēlēšanās piedalījās 33,51% balsstiesīgo – arī vairāk nekā iepriekšējās EP vēlēšanās.

Politoloģe Iveta Kažoka diskusijā “ES mājā” uzsvēra atzina, ka priecē tas, ka vēlētāju aktivitāte EP vēlēšanās vairs nemazinās. Ja panākts aktivitātes kāpums lielākajā valstu daļā, kaut kas cilvēkus ieinteresējis Eiropas tēmās.

Politoloģe Lelde Metla-Rozentāle diskusijā atzina, ka Latvijā labāki rezultāti sasniegti, pateicoties lielākai vēlētāju aktivitātei Rīgā un Vidzemē.

Saskaņā ar aptaujām šajās vēlēšanās sliktāki rezultāti būs Eiropas Tautas partijai (ETP) un sociāldemokrātiem, kam abiem kopā EP vairs varētu nebūt 50% balsu.

Tas varētu apgrūtināt lēmumu pieņemšanu jautājumos, piemēram, par nākamajiem EP un Eiropas Komisijas vadītājiem, uzskata Kažoka.

Tikmēr politoloģe Žaneta Ozoliņa lēsa:

lai arī ETP un sociāldemokrāti vairs nebūs "galvenās spēles noteicējas", arī pārējām grupām nav pietiekami daudz balsu, lai tās ietekmētu rezultātus.

"Šis abas vienības būs diezgan būtiskas un noteiks toni EP," sprieda Ozoliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti