Eksperti prognozē sadrumstalotu Eiropas Parlamentu
Uzskats, ka Eiropas Parlaments dzīvi neietekmē, un neticība politiķiem ir daži no iemesliem, kādēļ Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalās mazāks vēlētāju skaits. Vai kādām partijām tas varētu dot labākus rezultātus un kādus pārsteigumus varētu nest rezultātu atklāšana, to analizē politologi.
Ventspilī vēlētāji pauž vilšanos ar agrāk ievēlēto deputātu darbu
Ventspilī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās darbojas 13 vēlēšanu iecirkņi un pusdienlaikā tajos bija vērojama vidēja aktivitāte. Lielākā daļa no aptaujātajiem vēlētājiem savu izvēli bija izdarījuši jau iepriekš, lai gan dažiem tas  sagādājis grūtības. Cilvēki arī atzina, ka vīlušies savu agrāk ievēlēto deputātu darbā.
Atbrauc no Ķīnas, lai piedalītos vēlēšanās
Mazslacietis Kārlis Rokpelnis nu jau ilgus gadus ir prom no savas dzimtās puses, studējis Lielbritānijā, ASV, pēc tam Ķīnā, kur šobrīd arī dzīvo un strādā. Uz Latviju atbrauc apmēram reizi gadā un šoreiz savu apciemojumu saskaņojis ar laiku, kad notiek Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Turklāt šīs ir jau otrās vēlēšanas, kurās Kārlis Rokpelnis piedalās kā novērotājs.
Latgalē zemākā vēlētāju aktivitāte
Centrālās vēlēšanu komisijas informācija liecina, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanās zemākā vēlētāju aktivitāte ir Latgalē, kur nobalsojuši 19,77% balsstiesīgo iedzīvotāju.