CVK: Vēlēšanās iztikts bez nozīmīgiem starpgadījumiem
Latvijā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas noslēgušās, savukārt no 22 Latvijas ārvalstu iecirkņiem darbu turpina pieci, žurnālistus informēja Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.
5 jauni politologi. Kā viņi prognozē EP vēlēšanu rezultātus?
Bet ko par iespējamajiem rezultātiem domā topošie politologi? Ļoti liela sadrumstalotība – viņi pieļauj. Pašlaik pusi no astoņām Latvijai paredzētajām parlamentāriešu vietām aizņem viena partija, otru pusi sadalījušas četras partijas. Jaunajā Eiropas Parlamenta (EP) iesaukumā viss varētu būt citādi.
VIDEO: LTV studija pēc EP vēlēšanu iecirkņu slēgšanas
Latvijā ir noslēgušās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. Oficiālie vēlēšanu rezultāti kļūs zināmi naktī uz pirmdienu, 27. maiju, kad svētdien beigsies vēlēšanas Itālijā. Taču tagad piedāvājam Latvijas Televīzijas vēlēšanu dienas tiešraidi pēc tam, kad aizvērušies iecirkņi un pirmās aplēses par vēlēšanu iznākumu.
Pūce: Pretēji ekspertu prognozēm Latvijas iedzīvotāju interese par Eiropas politiku aug
Lai gan pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām eksperti un politiķi prognozēja, ka vēlētāju aktivitāte būs zemāka nekā iepriekšējās Eiropas līmeņa vēlēšanās 2014. gadā, redzams, ka cilvēkus Eiropas politika interesē, Latvijas Televīzijas speciālizlaidumā, kurā bija uzaicināti astoņu populārāko partiju pārstāvji, teica "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce.
Eksperti prognozē sadrumstalotu Eiropas Parlamentu
Uzskats, ka Eiropas Parlaments dzīvi neietekmē, un neticība politiķiem ir daži no iemesliem, kādēļ Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalās mazāks vēlētāju skaits. Vai kādām partijām tas varētu dot labākus rezultātus un kādus pārsteigumus varētu nest rezultātu atklāšana, to analizē politologi.
Ventspilī vēlētāji pauž vilšanos ar agrāk ievēlēto deputātu darbu
Ventspilī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās darbojas 13 vēlēšanu iecirkņi un pusdienlaikā tajos bija vērojama vidēja aktivitāte. Lielākā daļa no aptaujātajiem vēlētājiem savu izvēli bija izdarījuši jau iepriekš, lai gan dažiem tas  sagādājis grūtības. Cilvēki arī atzina, ka vīlušies savu agrāk ievēlēto deputātu darbā.
Atbrauc no Ķīnas, lai piedalītos vēlēšanās
Mazslacietis Kārlis Rokpelnis nu jau ilgus gadus ir prom no savas dzimtās puses, studējis Lielbritānijā, ASV, pēc tam Ķīnā, kur šobrīd arī dzīvo un strādā. Uz Latviju atbrauc apmēram reizi gadā un šoreiz savu apciemojumu saskaņojis ar laiku, kad notiek Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Turklāt šīs ir jau otrās vēlēšanas, kurās Kārlis Rokpelnis piedalās kā novērotājs.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt