VIDEO: CVK un EP biroja Latvijā vēlēšanu rezultātu paziņošanas nakts
Svētdien, 26. maijā, pusnaktī no 26. uz 27.maiju Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā un Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) organizē EP vēlēšanu oficiālo rezultātu paziņošanu. Tiks paziņoti astoņi ievēlētie Latvijas pārstāvji, kuri turpmākos piecus gadus strādās Eiropas Parlamentā un līdzdarbosies Eiropas Savienības (ES) likumu izstrādē. Šo pasākumu no plkst. 23.20 varēs vērtot arī LSM.lv tiešraidē.  
Reportāžas: Lietuvieši izvēlas gan jauno prezidentu, gan EP pārstāvjus
Kurš būs jaunais Lietuvas prezidents? Šāda izvēle svētdien jāizdara lietuviešiem, dodoties pie vēlēšanu urnām. Daļa Grībauskaite pēc diviem amatā pavadītiem termiņiem kandidēt vairs nevar. Par uzvaru cīnās Ingrīda Šimonīte, opozīcijā esošo konservatīvo atbalstītā 44 gadus vecā bijusī finanšu ministre, un Gitans Nausēda – 55 gadus vecais ekonomists, neatkarīgais kandidāts. Vienlaikus Lietuvā svētdien arī Eiropas Parlamenta vēlēšanas.
Partijas pirms rezultātu paziņošanas gan grandiozi svin, gan mierīgi atpūšas
Lai arī oficiālie vēlēšanu rezultāti būs tikai šonakt, pēc provizoriskajiem rezultātiem trim partijām nākamajā Eiropas Parlamentā (EP) būs pa diviem mandātiem, bet divām partijām - pa vienam. Vakar vakarā partijas, vēl nezinot vēlēšanu rezultātus, pulcējās, lai kopīgi atzīmētu vēlēšanu kampaņas noslēgumu. Kādi ir neoficiālie rezultāti, un kā tos vakarnakt gaidīja partijas?
Aktivitātes pieaugumu EP vēlēšanās lielā mērā noteikusi iepriekšbalsošana
Par spīti prognozēm vēlētāju aktivitāte šajās Eiroparlamenta vēlēšanās bijusi augstāka nekā 2014. gadā. Provizoriskie aprēķini rāda, ka izvēli par labu kādam no 16 kandidātu sarakstiem izdarījuši 33 ar pusi procenti balsstiesīgo. Kopumā gan aktivitāte tik un tā vērtējama kā zema, jo astoņas Latvijai pienākošās vietas Eiroparlamentā sadalītas bez divu trešdaļu balsstiesīgo līdzdalības.
Dažiem vēlēšanas gājušas secen, jo viņu vietā parakstījies kāds cits
Atsevišķos gadījumos aizvadītajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās bijušas situācijas, kad vēlētājs atnācis uz iecirkni, lai novēlētu, bet to nav varējis izdarīt. Iemesls – parakstu ailīte iepretim vēlētāja vārdam jau bijusi aizpildīta. Šādu gadījumu ir bijis maz, tomēr normatīvie akti paredz, ka šādos gadījumos vēlētājs atdot savu balsi nevar.
Lietuvā līdztekus EP pārstāvjiem vēlē arī prezidentu – sacensība gaidāma spraiga
Šodien Lietuvā prezidenta vēlēšanas, kurās tauta izvēlas nākamo valsts galvu. Par uzvaru cīnās 44 gadus vecā bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte un 55 gadus vecais ekonomists Gitans Nausēda. Daļa Grībauskaite pēc diviem amatā pavadītiem termiņiem nevar kandidēt. Politikas vērotāji uzskata, ka lielākas izredzes uzvarēti ir Nausēdam, tomēr piebilstot, ka rezultātu ir grūti prognozēt. Latvijas Radio pie iecirkņiem sastapa abu atbalstītājus. Vienlacīgi Lietuvā šodien notiek arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās.