Kā politiķi vērtē Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus Latvijā
Šā gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultāti Latvijā nu ir paziņoti, un cīņa par prestižo un ienesīgo vietu beigusies. Kādam šis ir prieka brīdis un laiks būvēt sadarbības tiltus, citam – vilšanās un vainīgo meklēšana. Kādas bija pirmās politiķu reakcijas pēc oficiālo rezultātu paziņošanas?
Ušakovs: Centieni demonizēt «Saskaņu» ir izgāzušies
Partijas „Saskaņa” paustajām idejām ir daudz sekotāju visā Latvijā, un centieni „demonizēt” partiju ir izgāzušies. Tā neoficiāli zināmos Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus Latvijas Radio komentēja partijas līderis, atstādinātais Rīgas mērs Nils Ušakovs. Saskaņā ar šiem datiem partija „Saskaņa” ir palielinājusi savu pārstāvju skaitu Briselē. Tur varētu doties Nils Ušakovs un bijušais vicemērs Andris Ameriks.
Zīle: JV uzvaras gadījumā Dombrovskis varētu kļūt par eirokomisāru
Ja prognozes apstiprināsies un „Jaunā Vienotība” (JV) šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās iegūs labāko rezultātu, tad Valdis Dombrovskis varētu palikt Latvijas kandidāts eirokomisāra amatam uz nākamo termiņu. Tādu viedokli Latvijas Radio pauda Nacionālās apvienības līderis Roberts Zīle. Tieši šis politiskais spēks ierosināja šo atbildīgo politisko amatu uzticēt tam kandidātam, kura partija uzvarēs šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
Par eirokomisāra portfeli solās būt spraigas diskusijas
Par Eiropas Savienības komisāra portfeli solās būt visai spraigas diskusijas starp koalīcijas partijām, īpaši ņemot vērā salīdzinoši tuvos vēlēšanu rezultātus, kā partiju pretenzijas uz iespējām ieņemt noteiktu skaitu no augstākajiem amatiem.