Bijušais Saeimas priekšsēdis Čepānis: Otrreiz uz barikādēm neietu
Alfrēds Čepānis, kurš bijis augstos amatos jau padomju gados, balsojis par Latvijas neatkarību un bijis Saeimas priekšsēdētājs, arī šodien aizraujas ar medībām un interesējas par norisēm politikā. Viņš Latvijas Radio raidījumā "Laikmeta krustpunktā" gan skarbi vērtēja patlaban Latvijas politikā notiekošo, sakot – ja šodien būtu jāiet uz barikādēm, visticamāk, to nedarītu.
1991. gada janvārī barikādes būvēja arī Bauskā pie tilta pār Mēmeli
Visā Latvijā turpinās 1991. gada janvāra barikāžu piemiņas pasākumi. Šodien ugunskurs iedegts Bauskas muzeja pagalmā. Turpat aplūkojami to dienu liecinieki – barikāžu dalībnieku gāzmaskas, apģērbi un pārnēsājamie radioaparāti. Izrādās, ka barikādes pirms 31 gada bija uzceltas ne tikai valsts galvaspilsētā Rīgā, bet arī Bauskā. 
Arī Tērvetē atceras 1991. gada barikādes
Šonedēļ, atceroties 1991. gada barikāžu laiku, piemiņas pasākumi notiek un atmiņu ugunskuri tiek kurti teju visā Latvijā. Pirms 31 gada notikušos svarīgos notikumus ceturtdien, 21. janvārī, atcerējās arī Tērvetē, kur vietējie saka – svarīgākais, lai nepieciešamības gadījumā mēs spētu vēlreiz būt tikpat vienoti.
Viļānos pie skolas uzstāda 1991. gada barikāžu piemiņas zīmi
Barikāžu atceres 31. gadadienā viens no nozīmīgākajiem piemiņas pasākumiem Latgalē ceturtdien, 20. janvārī, notika Viļānos. Tā laikā uzstādīta un iesvētīta piemiņas zīme, kas veltīta tieši 1991. gada barikādēm un to dalībniekiem, tāpat arī nodots jaunsargu zvērests un izstāstīti pieredzes stāsti. Viļānieši pirms vairāk nekā 30 gadiem vairāku dienu garumā atradās pie radio un televīzijas torņa Zaķusalā.
Skolēni Kuldīgā par barikāžu notikumiem mācās izlaušanās spēlē
Visa šī nedēļa Kuldīgas novadā norit barikāžu laika noskaņās. Bērnu un jauniešu centrs sarūpējis vairākas iespējas, kā to izzināt un atcerēties. Pirmo reizi centra jaunatnes darbinieki izveidojuši digitālu izlaušanās spēli skolēniem par barikāžu norisi Rīgā un Kuldīgā. Tā Kuldīgas novada skolās radījusi necerēti lielu atsaucību un īsā laikā viss nedēļas grafiks bijis aizpildīts.
Liepājā ar izstādi «Mūsu ceļš uz neatkarību» atcerēsies barikāžu notikumus
20. janvārī Liepājas muzeja dārzā atklās ekspresizstādi "Mūsu ceļš uz neatkarību", kas vedinās kavēties atmiņās un stiprināt savas zināšanas par to, kāds ir bijis liepājnieku ceļš uz brīvību. Atceroties barikādes, muzeja dārzā koncertēs pūtēju kapela "Dzintarkrasts", kā arī rokmūziķis Ivo Fomins, notiks svinīgās uzrunas un zvērestu dos zemessargi, informēja muzeja pārstāvji.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt