Zvērestu nodos Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele

Ceturtdien svinīgo zvērestu nodos Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele, kura ar pārliecinošu Saeimas deputātu balsu vairākumu amatā tika ievēlēta pagājušā gada rudenī un kura stāsies par dokumentu viltošanu notiesātās Vinetas Muižnieces vietā.

"Ineta Ziemele ir bijusī Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese. Zvērestu nodod Valsts prezidentam, un šajā zvērestā tiesnesis apsola būt godīgs un taisnīgs, uzticīgs Latvijas Republikai, censties noskaidrot patiesību un tiesu spriest stingrā saskaņā ar Satversmi un likumiem," stāsta Satversmes tiesas priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

Kā ziņots, Ziemeles apstiprināšanu šajā amatā pērn 11.septembrī atbalstīja 87 parlamentārieši no dažādām frakcijām, bet pret bija tikai bijusī deputāte Irina Cvetkova (Latvijas Krievu savienība). Vēl astoņi deputāti balsojumā nepiedalījās.

Iepriekšējās Saeimas deputāti ST tiesneša amatam izvirzīja tikai vienu kandidātu - Ziemeli.

Jauns Satversmes tiesas tiesnesis bija nepieciešams, jo līdz ar Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta notiesājošo nolēmumu Vineta Muižniece zaudēja savu Sstversnes tiesas tiesneša amatu. Muižniece atzīta par vainīgu un sodīta par to, ka viņa, būdama valsts amatpersona, izdarīja dokumenta viltošanu.

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti