Zolitūdes traģēdijā cietušajiem palīdzību piešķirs ārpus rindas

Valdība vienojās par pirmajiem atbalsta pasākumiem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem. Cietušajiem un bojā gājušo tuviniekiem tiks sniegta bezmaksas medicīniskā palīdzība, rehabilitācija, sociālā aprūpe un palīglīdzekļi, piemērām, protēzes un ratiņkrēsli. Turklāt medicīniskā palīdzība tiks piešķirta ārpus rindas.

Kopumā Zolitūdes traģēdijā cietušajiem no valsts ir paredzēts piecu veidu atbalsts. Tā valdības sēdē sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele (Vienotība).

Šobrīd minētajiem mērķiem papildus ir piešķirti aptuveni 26 tūkstoši latu. Bez sociālā un medicīniskā atbalsta cietušajiem par valsts līdzekļiem tiks nodrošināta arī juridiskā palīdzība.

Labklājības ministre uzrunājusi arī „Maximas" lielveikalu tīkla vadību, aicinot iemaksāt valsts budžetā visas kompensācijas, ko viņi ir apsolījuši bez vecākiem palikušajiem bērniem. Kā zināms, „Maximas" vadība solīja līdz pilngadībai katram traģēdijā bojā gājušo vecāku bērnam izmaksāt pabalstu vidējās algas apmērā, kas šobrīd ir 500 lati.

Valsts bezmaksas palīdzība un rehabilitācija būs pieejama glābējiem un policistiem, prokuroriem un tiesu medicīnas ekspertiem, kuri ir strādājuši notikuma vietā.

Papildus dažāda veida pakalpojumiem vēlāk tiks piešķirts arī finansiāls pabalsts gan cietušajiem, gan bojā gājušo radiniekiem. Cietušajiem tie būs 5000 latu, bet bojā gājušo tuviniekiem - 10 000 latu.

Valdība vienojās arī, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas palīdzības tālrunis decembrī būs pieejams visu diennakti, lai bērni un pusaudži varētu saņemt profesionālu psiholoģisko palīdzību, kad tas ir nepieciešams, jo traģēdijas sekas uz psihi ir grūti prognozēt.

Par prēmijām un kompensācijām glābējiem un policijas darbiniekiem tiks lemts vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti