Dienas ziņas

Dzimstība aizvien samazinās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aicina izmantot VSAA pensiju un pabalstu saņemšanai mājās

Pensiju un pabalstu saņemšanai mājās aicina noslēgt līgumu ar VSAA

Sarūkot pasta nodaļu tīklam, aktuāls kļuvis jautājums par pensiju un citu pabalstu saņemšanu. Arī turpmāk Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) izmaksātās pensijas un pabalstus būs iespēja saņemt ar Latvijas Pasta starpniecību savā dzīvesvietā. Taču, ņemot vērā citu pasta pakalpojumu līdzību ar skaidras naudas piegādi dzīvesvietā, iedzīvotājus aicina pievērst uzmanību izmantotajam pakalpojumam un nepārmaksāt.

Pensiju piegāde mājās ir ļoti svarīgs pakalpojums, uzsver Baldones pensionāru biedrības "Sābri" vadītāja Aija Leitāne. Baldones pagastā ir apmēram 1000 pensionāru, bet Ķekavas novadā kopumā nedaudz vairāk nekā 5000 pensionāru. Pastnieks laukos ir daudzu senioru uzticības persona, kas dara krietni vairāk, nekā paģēr amats.

"Šīs pensijas izvadā pastnieciņi, un pastnieciņš laukos nav cilvēks, kas atved tikai pastu, pensiju. Tas ir cilvēks, kas aprunājas, un bieži vien mums, piemēram, pat ziņo, ka tavam pensionāram tur tāda un tāda problēma, jo viņam varbūt pat telefona reizēm nav. Tas ir tas cilvēciņš, kas dažreiz atved kādu produktu, pat ja pensionārs ir lūdzis, vai kādu preci – ziepes, šampūnu," pastāstīja Leitāne.

Patlaban ik mēnesi pensijas un pabalstus dzīvesvietā saņem 50 000 iedzīvotāju. Ja pensiju piegādā pastnieks un ir noslēgts līgums ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, tas izmaksā 2,39 eiro.

Taču ne visi zina par šādu iespēju un mēdz caur Latvijas Pastu pieteikt  pakalpojumu par skaidras naudas piegādi mājās. Tad pastnieks piegādā no bankas izņemto naudu, bet ne vairāk par 200 eiro vienā reizē, un par to jāmaksā komisijas maksa – 8 eiro. Ja pensija ir, piemēram, 500 eiro, tad, lai šādā veidā to saņemtu, nepieciešams pakalpojumu izmantot trīs reizes un šķirties no 24 eiro.

Ne viens vien seniors nav sapratis atšķirību starp šiem pakalpojumiem un par pensijas saņemšanu mājās krietni pārmaksā. 

"Bija šī runa, ka nu nav jau tik traki, jūs varat izsaukt uz mājām kurjeru; viņš jums pensiju atvedīs, un ļoti bieži publiski izskanēja – tas būs par velti, ka varēs uzaicināt nu kaut kādu. Cilvēkiem jāmāk izteikties – par velti jau būs tikai izsaukšana, taču šis pakalpojums, un mums tas ir zināms, maksā 8 eiro. Daudziem pensionāriem mūsu, piemēram, novadā arī ir tā pensija 300–600 eiro robežās. Latvijā arī lielākai daļai ir apmēram šāda tā pensija. Tad viņam tas 8 eiro ir ļoti, ļoti dārgi," sacīja Leitāne.

Latvijas Pastā skaidroja, ka pakalpojums, kurā no bankas izņemtu skaidru naudu pieved pensionāram, ir tikai viena no vairākām iespējām. Pasts pats aicina seniorus izmantot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras līgumu, lai piegādātu pensiju mājās.

"Pensiju saņēmējs brīvi izvēlas vienu no vairākiem veidiem, kā saņemt pensiju. Piemēram, pasta nodaļā pārskaitījumu formātā vai arī ar pastnieka palīdzību. Mēs aicinām klientus dot priekšroku pensijas piegādei dzīvesvietā, aizpildot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā pieejama veidlapu," sacīja Latvijas Pasts komunikācijas speciālists Matīss Rutks.

Lai saņemtu pensiju ar piegādi mājās, jāiesniedz iesniegums pensijas izmaksas adreses maiņai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Ja iesniegums aģentūrā būs saņemts līdz 15. datumam, tad pensiju piegādās mājās no nākamā mēneša.

Iesniegumu var iesniegt:

  • elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisku parakstu, nosūtot uz VSAA e-adresi vai [email protected];
  • klātienē jebkurā VSAA klientu apkalpošanas centrā,
  • klātienē Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā;
  • nosūtot pa pastu uz jebkuru VSAA nodaļu.

Šā gada janvārī skaidras naudas maksājumi ar piegādi personas dzīvesvietā ir noslēgti līgumi gandrīz 50 000 personu un bezskaidras naudas maksājumi Latvijas Pasta norēķinu sistēmā 41 500 personām. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti