Dienas ziņas

Liepājai piešķir starptautisku sertifikātu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemeļvidzemē novērš viesuļvētras postījumus

Ziemeļvidzemē vētra posta ganāmpulkus, mežus un dārzus

Krusas izsisti logi, vējā nopostītās elektrolīnijas, nolauzti koki un ēkām norauti jumti – tā ir tikai daļa no postījumiem, ko svētdien, 3.jūlijā, Ziemeļvidzemē aiz sevis atstājusi viesuļvētra. Valkas novada Zvārtavas pagastā vietējos iedzīvotājus vētra pārsteigusi nesagatavotus, un nu visi strādā pie tās seku novēršanas.

“Lejascelmiņu” saimnieki atbrīvojuši ceļu no sakritušajiem kokiem un nu steidz labot žogus, lai varētu laist lopus atpakaļ ganos. 40 gaļas lopu ganāmpulks šajās mājās ir arī vienīgais iztikas avots, un tos viesuļvētras postījumus, kas izdarīti dzīvojamajai mājai un mežam, Rudīte un Dzintars sauc par niekiem vien, jo vētras laikā bojā gājis teliņš, kuru atšķirībā no lielajiem lopiem nevar arī apdrošināt un līdz ar to – nebūs arī kompensācijas.

“Vislielākā skāde jau - tā lopiņa ir žēl. Tas tomēr peļņas avots, un govs līdz ar to arī...  Šodien cilvēki izpalīdzēja, pārdeva mums teliņu vietā, tagad ir jāpaspiež tā mamma viņu pieņemt, ja ne – mums arī mamma ir jālikvidē, un tad jau tie zaudējumi no vētras ir lielāki,” atzīst zemnieku saimniecības „Lejascelmiņi” saimniece Rudīte.

Pagaidām govs ar jauno teliņu izolēti piekabē, bet kādi paziņas solījuši uz laiku iznomāt žogu. Saimniece teic, ka lopi jūtot arī to, ka aplokos nav ieslēgts elektriskais gans.

Pie elektroapgādes atjaunošanas Zvārtava pagastā strādā 12 uzņēmuma “Sadales tīkls” brigādes, un visur to atjaunot tik drīz nevar - postījumi vērtējami kā smagi un ir 15 kilometru garumā. Visu šo teritoriju pirmdien, 4.jūlijā, apbraukā arī pagasta pārvaldes vadītājs.

Saimniecībai “Kāršupes” pilnībā nopostīts labības lauks 30 hektāru platībā un saimnieks Dairis Ziemiņš teic, ka ar to arī visas cerības uz ražu šogad beidzas.

Savukārt turpat Zvārtavas pagastā esošajam Mierkalnu Tautas namam nopostīts jumts, tas uzlikts vien pirms pāris gadiem. Tā kvalitāti apšauba mājas iedzīvotājs Valdis, kurš, lai arī te pastāvīgi neuzturas, tieši pirms vētras atbraucis nopļaut zāli un apskatīt dārzu. Prom aizbraukt nav varējis, jo jumts, kas ēkai norauts, uzkritis mašīnai, par to arī Valdis bēdā visvairāk.

„Labāk būtu pašam trāpījis, ne mašīnai. Te ir pagājusi visa bērnība, viss, te vecāki dzīvoja, kolhoza laikā kā ienācām. Te uz priekšu pa robežu ir mana zeme mazliet, tāpēc tur arī ir tas dārziņš un dzīvoklis jau ir valdības,” norāda Valdis.

Viņš teicās redzējis ko tādu pirmoreiz, un līdz ar šo vētru arī viņa dārzā gaidāmā raža ir pagalam. Cita Zvārtavas pagasta iedzīvotāja teic, ka nespēj pat vēl aiziet līdz nopostītajam mežam, jo zina – tas, atšķirībā no dārza, vienas sezonas laikā neataugs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt