Zatlers: Ministriem un deputātiem jāsaņem vakcīnas pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Eksprezidents un ārsts Valdis Zatlers uzskata, ka valdībai un Saeimai jābūt no Covid-19 drošai zonai, lai varētu pilnvērtīgi strādāt, tāpēc ministriem un deputātiem jāsaņem vakcīnas.

Zatlers LTV raidījumā “Viens pret vienu” pauda, ka ministriem un Saeimas deputātiem būtu jāsaņem Covid-19 vakcīna, taču ne tāpēc, lai rādītu priekšzīmi, bet lai Saeima un valdība būtu no Covid-19 droša zona, lai Saeimas un valdības darbs būtu daudz efektīvāks.

Viņš norādīja, ka tā nebūs privilēģija, jo, piemēram, savulaik karā devās bruņās, un nevarēja teikt, ka ģenerāļiem nevajag bruņu, lai nebūtu privilēģiju, “jo tad viņi sēdētu ļoti tālu no notikuma vietas un kauju zaudētu”.

“Mums vajadzīga vadība un ģenerāļi!” piebilda Zatlers.

Zatlers sacīja, ka dosies vakcinēties uzreiz, kad viņam vakcīna būs pieejama. Viņš arī atzina, ka viņam ir vienalga, kura ražotāja vakcīnu viņš saņems, jo visas apstiprinātās vakcīnas strādā labi.  

Savukārt skeptiski noskaņotu cilvēku domas par vakcīnām varētu mainīties un pat ļoti strauji, kad viņi redzēs, ka aizvien lielāka sabiedrības daļa vakcinējas un tas dod rezultātu, pauda Zatlers.

KONTEKSTS:

Vairāki valdības pārstāvji atzinuši, ka ir gatavi pirmie saņemt vakcīnu pret Covid-19, lai rādītu piemēru sabiedrībai, vienlaikus norādot, ka svarīgāk vakcinēt prioritārās grupas.

Latvijā līdz 12. janvārim tika vakcinēti 8274 cilvēki, bet reģionos mediķi pret vakcīnu ir skeptiski un nesteidz saņemt vakcīnu.

Latvija līdz šim saņēmusi trīs “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās Covid-19 vakcīnas kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnu devas, bet trešajā – vēl 6800 devas.  Savukārt 12. janvārī saņemtas pirmās 1200 ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19.

“Covid-19: Vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns” prognozē, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai ir iespējas nedēļas laikā vakcinēt līdz pat 75 tūkstošiem cilvēku. Vakcinācijas plānā kā iespējamā kapacitāte vienā nedēļā valsts un pašvaldību slimnīcās ir ierakstīta divdesmit tūkstoši vakcināciju. Privātos veselības centros – 25 600 vakcināciju, pašvaldību ambulancēs – 5000, bet ģimenes ārstu praksēs – 25 tūkstoši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti