Panorāma

«Progresīvie» maina vadību

Panorāma

Panorāma

Saindējušos bērnu veselības stāvoklis smags

Zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnu stāvoklis joprojām smags

Trīs zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnudārznieku veselības stāvoklis joprojām ir smags – viņi arvien atrodas Bērnu slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā. Kopumā ar līdzīgiem simptomiem slimnīcā nonākuši desmit bērni. Četri no viņiem pašlaik devušies mājup.

Bērnu slimnīcas preses pārstāve Vita Šteina par bērnu stāvokliMāra Rozenberga

  Latvijas Radio jau vēstīja, ka visi bērni ir no Siguldas bērnudārziem, un saslimšanas iemesls ir bīstama baktērija, kas izraisa asiņojošu caureju un nieru mazspēju. Oficiāli šī diagnoze apstiprināta trim slimniekiem, pārējiem ir līdzīgi simptomi. Atbildīgie dienesti sākuši izmeklēšanu, un galvenā versija ir saindēšanās ar pārtiku.

  „Intensīvajā terapijā Bērnu slimnīcā joprojām turpina ārstēties trīs bērni. Viņu stāvoklis ir smags, bet stabils. Šobrīd viņi saņem visu nepieciešamo terapiju atbilstoši plānam, un tikai laiks rādīs, kāds būs bērnu veselības stāvoklis tuvākajās dienās. Ārstu sniegtā informācija liecina, ka šī terapija ir ilgstoša, tā var būt pat vairāku nedēļu garumā. Trīs citi bērni ārstēšanos turpina Infekciju nodaļā, bet četri ir devušies mājās, jo viņu stāvoklis nav tik smags, lai būtu nepieciešama stacionēšana. „E.Coli” baktērija uz šo brīdi joprojām ir apstiprināta trim bērniem, visi pārējie gaida rezultātus, kas varētu būt pieejami pirmdien," stāsta Bērnu slimnīcas preses pārstāve Vita Šteina.

  KONTEKSTS:

  E.Coli izraisītās saslimšanas dēļ slimnīcā nonāca septiņi bērni no trijiem Siguldas bērnudārziem. Trīs bērnu stāvoklis ir smags, viņu dzīvība apdraudēta. Inficēšanās notikusi laika posmā no 3. līdz 9. septembrim.

  PVD un SPKC izmeklē notikušo, galvenā versija – saindēšanās ar pārtiku. Dienesti pārbauda aizdomas par augusta pēdējā un septembra pirmajā dienā iegādātiem arbūziem. Tiek skaidroti arbūzu piegādātāji, izcelsme un partijas apjoms.

  Ēdināšanu šajos trijos Siguldas bērnudārzos nodrošina SIA „Baltic Restaurants”. Uzņēmums sadarbojas ar iestādēm, pievērš pastiprinātu uzmanību pārtikas kvalitātei.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti