Pēcpusdiena

Saeima konceptuāli atbalsta regulējumu vienota juristu kvalifikācijas eksāmena ieviešanai

Pēcpusdiena

Mārtiņdiena iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu

VUGD arodorganizāciju neapmierina pārkāpumi par darba samaksas aprēķiniem iekšlietu nozarē

VUGD arodbiedrība grib tiesāties ar valsti par neapmaksātām virsstundām

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu un darbinieku arodorganizācija nepiekrīt kārtībai, kā iekšlietu sistēmā aprēķina kompensāciju par nostrādātajām virsstundām, naudā maksājot 90% no summas un pārējo kompensējot ar atpūtas laiku. Tāpēc arodorganizācijas vadītājs Aleksandrs Gulbis aicina arodbiedrību gatavot pieteikumu tiesai.

VUGD amatpersonu un darbinieku arodorganizācijas LAKRS vadītājs Gulbis stāstīja, ka iepriekš VUGD darbinieks tiesājās par darba laika uzskaitīšanu un šo tiesu vinnēja. Tiesa apmierināja Gulbja prasību par dežūrmaiņas laikā paredzēto pārtraukumu iekļaušanu darba laikā un uzdeva VUGD attiecīgi pārrēķināt darba samaksu.

Gulbis paziņojumā medijiem klāstīja, ka pārrēķinu saņēmis, taču “gandarījuma par panākto nav”, jo daļēji pārstrādātās stundas viņam kompensēs, piešķirot atpūtas laiku.  

VUGD sagatavoto pārrēķinu pamatojumā norādīts, ka naudā tiks kompensēti 90% no pārstrādātām virsstundām, savukārt pārējie 10% tiks kompensēti ar atpūtas laiku.

Arodorganizācija šādam variantam nepiekrīt un uzskata, ka šāds risinājums nav iespējams, jo saskaņā ar likumu pārstrādātās darba stundas var aprēķināt un kompensēt ar atpūtas laiku vien četru mēnešu periodā, nevis pēc diviem gadiem.

 “Ja likumu interpretē šādi, tad sanāk, ka arī tagad amatpersonai var pateikt: “Tu strādā, strādā... pēc gada vai diviem, iespējams, atpūtīsies!” Uzskatu, ka šajā gadījumā nevar būt nekāda runa par virsstundu kompensēšanu ar brīvo laiku! Samaksai ir jābūt 100% apmērā, un šis princips jāievēro visos iekšlietu sistēmas dienestos!” uzsver Gulbis.

VUGD arodbiedrības pārstāvis Aleksandrs Gulbis

Valdība augustā nolēma, ka iekšlietu sistēmas dienestiem līdz 2017.gada 31.martam ir jāvienojas ar amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par virsstundu darba samaksas kompensāciju par laika posmu no 2014.gada 16.jūnija līdz 2016. gada 15.jūlijam, izvērtējot iespēju (pilnīgi vai daļēji) kompensēt dienesta pienākumu pildīšanu virs noteiktā dienesta pienākumu izpildes laika.

Gulbis ir lūdzis arodbiedrībai LAKRS sagatavot prasības pieteikumu tiesai, lai apstrīdētu saņemto pārrēķinu, pieprasot virsstundu darba samaksu naudā 100% apmērā, turklāt to izmaksājot uzreiz atbilstoši likumu normām par darba samaksu, nevis gada laikā vai kādā citā termiņā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti