Panorāma

Mediķi ar solīto algu pieaugumu nesamierinās

Panorāma

Saeima galīgajā lasījumā izskata nākamā gada budžetu

Pēc strādnieka nāves atkāpjas VNĪ valdes locekle

VNĪ valdes locekle Gruškevica atkāpjas no amata saistībā ar FM jumta nomaiņā mirušo strādnieku

“Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpusies no amata, uzņemoties morālu atbildību par Finanšu ministrijas būvdarbu laikā no jumta nokritušā strādnieka nāvi, informēja VNĪ.

“Esmu gatava atkāpties no valdes locekļu amata pienākumu pildīšanas, uzņemoties morālu atbildību par notikušo Smilšu ielā 1. Uzskatu, ka šāds lēmums ir svarīgs gan VNĪ reputācijai, gan tālākai uzņēmuma attīstībai un akcentēs darba drošības jautājumus būvniecības nozarē un sabiedrībā kopumā,” paziņojumā presei rakstīja Gruškevica.

Viņa VNĪ valdē ir atbildīga par attīstības un būvniecības projektiem. 

 “Kaut arī par notiekošo Smilšu ielas 1 ēkas jumta nomaiņas darbu būvlaukumā ir atbildīgs būvnieks, VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica ziņojusi padomei par savu nodomu atkāpties, un padome iesniegumu ir pieņēmusi,” norādīja VNĪ padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis. 

VNĪ padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis: Par Gruškevicas atlūgumu
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

VNĪ norādīja, ka Gruškevicas vadībā pērn sekmīgi ir pabeigti astoņi apjomīgi būvprojekti, izdevies pavirzīt uz priekšu darbus vairākos svarīgos objektos, uzņēmumā ir stiprināta attīstības projektu vadība un uzsākta būves informācijas modelēšanas (BIM) sistēmas ieviešana. 

“Mēs esam apņēmušies darīt visu, lai turpmāk novērstu piektdienas notikumam līdzīgu negadījumu iespējamību. Uzreiz pēc notikušā nelaimes gadījuma mēs uzņēmumā izveidojām krīzes vadības grupu, lai uzsāktu dienesta pārbaudi un skrupulozi izvērtētu, kā un cik precīzi ir strādājuši mūsu uzņēmuma darbinieki un vai viss ir noticis atbilstoši iekšējiem un ārējiem normatīvajiem aktiem,” stāstīja Bičevskis. 

Par apstākļiem remontdarbu objektā un notikušo nelaimes gadījumu ir pieprasīta informācija no būvnieka – personu apvienības SIA “Delta Construction” un SIA “SCM Latvia”, iekšējam auditam ir uzdots veikt procedūru pārbaudi par drošības noteikumu ievērošanu objektā Smilšu ielā 1, tāpat VNĪ ir informējusi visas saistītās organizācijas – Valsts darba inspekciju, Rīgas būvvaldi, Valsts policiju – par gatavību sadarboties un sniegt nepieciešamo informāciju. 

Personu apvienība SIA “Delta Construction” un SIA “SCM Latvia” darbu veikšanai “RK Līvi” ir piesaistījusi kā apakšuzņēmēju, par ko VNĪ kā pasūtītājs netika informēts. VNĪ ir pieprasījusi informāciju no personu apvienības par apakšuzņēmējiem nodoto darbu raksturu un apjomu, lai pārliecinātos par to, vai nav pārkāpts Publisko iepirkumu likums, saskaņā ar kuru darbu izpildītājiem par apakšuzņēmēju piesaisti ir jāinformē, ja nodotie darbi pārsniedz 10% no pasūtījuma apjoma. Savukārt atbilstoši noslēgtajam būvdarbu līgumam, darba drošības noteikumu ievērošana objektā ir tieša personu apvienības SIA “Delta Construction” un SIA “SCM Latvia” atbildība, tai skaitā par piesaistītajiem apakšuzņēmējiem. “RK Līvi” noliedz, ka bojā gājušais cilvēks būtu viņu darbinieks, VNĪ apšauba sniegto skaidrojumu, notikušā apstākļus izmeklē Valsts policija. 
 
“VNĪ kā atbildīgs nekustamo īpašumu pārraudzītājs un attīstītājs strikti ievēro visas normatīvo aktu prasības, taču jau tagad redzam, ka mūsu kā pasūtītāja iespējas ietekmēt atsevišķus būvnieku lēmumus ir ierobežotas, tādēļ esam nolēmuši veikt papildu pārbaudes visos aktīvajos būvobjektos un meklēt iespējas, kā uzlabot normatīvos aktus, lai turpmāk izslēgtu šādu negadījumu iespējamību,” paziņojumā medijiem norādīja Bičevskis. 

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā, veicot Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus, viens no darbu veicējiem nokrita no jumta un gāja bojā. Aculiecinieki jau iepriekš novērojuši, ka strādnieki darbā uz jumta nav piesprādzējušies. Tāpat par pārkāpumiem jau 24. oktobrī ziņots Darba inspekcijai.

Iespējams, no jumta nokritušais strādnieks netika nodarbināts tiesiski. Jumta nomaiņu organizē VNĪ, kas sāka pārbaudi. Policija par negadījumu uzsākusi kriminālprocesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti