Panorāma

Slimnīcās rīkos mācības rīcībai krīzes situācijās

Panorāma

Iededz uguni un izdod pastmarku bermontiādei

No Finanšu ministrijas jumta nokrīt strādnieks

Nokrītot no Finanšu ministrijas jumta, bojā gājis strādnieks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Veicot Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus, viens no darbu veicējiem ir nokritis no jumta un gājis bojā, informēja ministrijā.

ĪSUMĀ:

  • No FM jumta nokrita un gāja bojā strādnieks.
  • Aculiecinieki jau iepriekš novērojuši, ka strādnieki darbā uz jumta nav piesprādzējušies.
  • Par pārkāpumiem jau 24. oktobrī ziņots Darba inspekcijai.
  • Iespējams, no jumta nokritušais strādnieks nebija nodarbināts tiesiski.
  • Jumta nomaiņu organizē VNĪ, kas sāka pārbaudi.
  • Policija par negadījumu uzsākusi kriminālprocesu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša Latvijas Radio apliecināja, ka “pirms pulksten 13 dienests saņēma izsaukumu uz kādu adresi Rīgā, kur diemžēl negadījumā, krītot no augstuma, bija gājis bojā cilvēks. Diemžēl ierodoties notikuma vietā, mediķi konstatēja cilvēka nāvi.”

Strādnieks nokritis ēkas iekšpagalma pusē. Redzams, ka nokritušas arī vairākas skaidu plāksnes, bojājot pagalmā atstātās automašīnas. Negadījuma apstākļus šobrīd skaidro Valsts darba inspekcija.

Latvijas Radio 1 producente Ieva Zeiza strādniekiem uz FM jumta
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Iekšpagalmu ministrija dala ar Latvijas Radio, kura darbinieki norāda, ka par drošības prasību neievērošanu objektā jau iepriekš inspekcijai ziņojuši. “Man ir tā nelaime būt kabinetā, kas ir tieši pretī Finanšu ministrijas jumtam, pa kuru jau vairākas nedēļas strādāja strādnieki, kuri nesprādzējās. Un mēs ar kolēģiem baidījāmies, ka tur varētu notikt nelaime, jo tas neizskatās labi, neizskatās droši. Tas ir ļoti augstu. 24. oktobrī zvanīju uz Darba inspekcijas anonīmo tālruni, lai lūgtu viņus atbraukt un pārbaudīt,"  pastāstīja Latvijas Radio 1 producente Ieva Zeiza.

Valsts darba inspekcijas direktors stāsta, ka pārbaudi objektā bija plānots veikt jaunnedēļ. "Darbinieks, pēc operatīvās informācijas, šodien ir bijis darbā pirmo dienu, tātad šodien tikai uzsācis darba gaitas.

Tiek pārbaudīta informācija, vai darbinieks nodarbināts tiesiski. Šī brīža informācija liecina, ka tas tā nav.

Arī nav bijis nedz apmācīts, nedz instruēts darba drošībā. Ir bijusi lietošanai nodota drošības sistēma darbam augstumā, kas gan acīmredzot nav lietota, jo nelaimes gadījums ir noticis, krītot no augstuma," pastāstīja inspekcijas direktors Renārs Lūsis.

Jumta nomaiņu organizē ēkas apsaimniekotājs – valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ). Apsaimniekotājs šim darbam ir piesaistījis personu apvienību “Delta Construction” un “STM Latvia”. Finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) uzdeva izvērtēt VNĪ atbildību notikušajā, tai skaitā veikto iepirkumu procedūru par FM jumta remontdarbiem, lai pārliecinātos, vai iepirkumā tika iekļauta darba drošības prasību nodrošināšana.

Tāpat sadarbībā ar Valsts darba inspekciju (VDI) tiks pārbaudīta un izvērtēta citu VNĪ veikto iepirkumu atbilstība darba drošības ievērošanai būvdarbu laikā, kā arī drošība citos VNĪ objektos.

Reirs ministrijas vārdā izteicis līdzjūtību bojāgājušā tuviniekiem. “Darba drošība ir svarīgākais darbu veikšanas procesā. Tāpēc nekavējoties atbildīgajiem dienestiem ir jāizmeklē šis negadījums un ar vislielāko bardzību jāvēršas pret normu neievērošanu,”  paziņojumā medijiem norādīja ministrs.

“Valsts nekustamie īpašumi” jau uzsākuši pārbaudi par negadījuma apstākļiem un izvērtē, vai personu apvienība SIA “Delta Constructions” un SIA “SCM Latvia” Smilšu ielas 1 objektā ievērojušas visus drošības pasākumus, informēja VNĪ. Savukārt Valsts policija par negadījumu uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti