Rīta intervija

"Lattelecom" maina zīmolu uz "tet". Izmaiņas skaidro Juris Gulbis

Rīta intervija

Jānis Reirs: Šis būs tehnisks, ne politisks budžets

Ilze Viņķele: Ministrija piedāvās citu risinājumu veselības apdrošināšanas jautājumā

Viņķele: Veselībai finansējumu vajag tikpat ļoti kā aizsardzībai

Maz cilvēku Latvijā šaubās, ka Latvijai jāatvēl 2% no iekšzemes kopprodukta aizsardzībai. Veselības aprūpe ir tikpat svarīga kā aizsardzība, intervijā Latvijas Radio teica veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").

Ministre apņēmusies valdību sarunās pārliecināt, ka finansējums veselības aprūpei ir Latvijas stratēģiskās izšķiršanās jautājums.

Viņķele arī stāstīja, ka vēlas izpētīt, kur nozarē nauda netiek tērēta pietiekami efektīvi.

Sadarbībā ar ministrijas kolēģiem viņa to plāno izdarīt "pietiekami īsā laikā". Pēc viņas teiktā, līdzīgi arī pacientu nav iespējams izārstēt, ja nav veikta diagnostika.

Tāpat ministre jau vairākkārt teikusi, ka divu grozu sistēmā daļa Latvijas iedzīvotāju tiek diskriminēta. Viņa uzsvēra, ka pāris mēnešu laikā paredzēts spriest par to, "kādu piedāvājumu varētu sniegt".

KONTEKSTS:

No šī gada Latvijā bija jāsāk darboties veselības aprūpes finansēšanas modelim, kas balstās uz valsts veselības apdrošināšanu un paredz divus atšķirīgu līmeņu pakalpojumu grozus pacientiem, kas veic šos apdrošināšanas maksājumus, un tiem, kas tos neveic. Tomēr sistēma IT problēmu dēļ darbu nav sākusi, un visi iedzīvotāji joprojām saņem vienādus pakalpojumus. 

Pašlaik divu grozu sistēmas darbība veselības aprūpē atlikta līdz 1.jūlijam. Tomēr topošās valdības deklarācijas projekts paredz atteikties no diviem veselības aprūpes groziem. Viņķele intervijā LSM.lv jau iepriekš skaidroja, ka vēlas ieviest vienotu sistēmu, kurā visiem, neatkarīgi no tā, kādā nodokļu režīmā viņi strādā, būtu "ieejas biļete"- viņi solidāri piedalītos apdrošināšanas sistēmā.

Arī LSM.lv ministru aptaujā kā vienu no pirmajiem uzdevumiem veselības ministres amatā Viņķele minējusi - novērst pacientu diskrimināciju veselības aprūpē pēc viņu nodarbinātības veida.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti