Dienas ziņas

Cīravas muižas pils – vidi degradējošs objekts

Dienas ziņas

Dienesti: 2019.gads sācies traģiski

Iestrēgusi valsts veselības apdrošināšana

IT problēmu dēļ iestrēgst valsts veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešana

Nacionālais veselības dienests (NVD) pirmdien, 31.decembrī, – dienu pirms plānotās valsts veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanas, konstatējis problēmas savas informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras darbībā. Tādēļ plānotajā laikā – no otrdienas, 1.janvāra, Latvijā vēl nesāks darboties valsts veselības apdrošināšanas sistēma, liecina NVD paziņojums medijiem.

NVD norāda, ka kļūdas konstatētas tās IT infrastruktūras darbībā, kam ir jānodrošina veselības aprūpei apdrošināto personu datubāzes darbība tiešsaistē. Līdz ar to ārstniecības iestādes šobrīd nevar pārbaudīt, vai pacients ir apdrošināts.

Tāpēc līdz īpašam NVD paziņojumam visām ārstniecības iestādēm no šā gada 1. janvāra ir jāievēro 2018. gada pacientu pieņemšanas nosacījumi.

Pašreiz notiek kļūdu novēršanas darbi, tādējādi pacientu statuss tiešsaistē nav pieejams, norāda dienestā.

NVD Informācijas tehnoloģiju projektu attīstības nodaļas vadītājs Maksims Burčenko
00:00 / 00:14
Lejuplādēt
Dienesta IT projektu attīstības nodaļas vadītājs Maksims Burčenko par problēmu iemesliem un novēršanu gan neko vairāk pateikt nevarēja. "Uz doto brīdi informācija ir tāda pati, kā jums."

 

NVD norāda, ka dienests jau iepriekš uzsvēra, ka tehnisku problēmu gadījumā, ja ārstniecības iestādēm nebūs elektroniski pieejama informācija par pacienta apdrošināšanas statusu, tad pakalpojumus pacientam sniegs atbilstoši iepriekšējai kārtībai – neiedalot pacientus apdrošinātajos un neapdrošinātajos.

KONTEKSTS:

Iepriekš plānots, ka valsts veselības apdrošināšanas sistēma Latvijā sāks darboties 1.janvārī. Tās ietvaros visiem iedzīvotājiem nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu minimumu. Savukārt pilns valsts apmaksāto pakalpojumu klāsts būtu pieejams tiem, kuri kā darba ņēmēji veic sociālās iemaksas vispārējā nodokļu režīmā vai pieder pie kādas no 21 sociāli mazāk aizsargāto iedzīvotāju grupas, kuras automātiski apdrošinās valsts.

Lai pievienotos valsts veselības apdrošināšanas sistēmai, pārējiem iedzīvotājiem no 2018. gada 1. septembra ir iespēja veikt veselības apdrošināšanas iemaksas brīvprātīgi. Veselības apdrošināšanas iemaksu apmērs 2018. gadā ir 51,6 eiro, 2019. gadā – 154,8 eiro un 2020. gadā – 258 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt