«Vienotība» aicinās noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu

Partija “Vienotība” valdības koalīcijas padomes sēdē aicinās atbalstīt priekšlikumu noteikt 11.novembri par oficiālu svētku dienu, kurā godināt latviešu karavīrus, informēja politiskais spēks.

Partijas ieskatā Lāčplēša diena kā oficiāla brīvdiena būtu cieņpilns žests un saliedējoša iniciatīva gan Latvijas simtgadē, gan sagaidot Bermontiādes simtgadi 2019.gadā.

2019.gadā tiks atzīmēta 100. gadadiena kopš 1919.gada 11.novembra, kad Latvijas valsts armija guva uzvaru pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saucamo Bermonta karaspēku. Pieminot šo notikumu, 11.novembris jeb Lāčplēša diena šobrīd noteikta kā oficiāla atceres diena, lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus.

“Vienotības” Saeimas frakcija sola sagatavot grozījumus likumdošanā, lai noteiktu 11.novembri par oficiālu svētku dienu.

12.Saeimas sasaukuma pēdējā darbības gadā šis ir trešais rosinājums, kas saistīts ar svētku vai atzīmējamo dienu noteikšanu. Martā Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu par brīvdienas noteikšanu pareizticīgo Ziemassvētkos, kas iepriekš parlamentā bija nonācis vairākkārt pēdējo 15 gadu laikā.

Savukārt Nacionālā apvienība grasās rosināt likuma izmaiņas, lai 16.martu noteiktu par oficiālu latviešu karavīru atceres dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti