Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ojāru Skudru

Rīta Panorāma

Intervija ar Edgaru Rinkēviču

Telefonintervija ar PVD ģenerāldirektoru Māri Balodi

Vidzemē pagaidām nav jaunu aizdomu par Āfrikas cūku mēri

Vidzemē vairs nav jaunu aizdomu par mājas cūku saslimšanu ar Āfrikas cūku mēri, taču pastāv bažas par slimības izplatīšanos visā valsts teritorijā, tāpēc nepieciešama ārkārtas situācijas izsludināšana plašā Igaunijas un Krievijas pierobežas rajonā, LTV raidījumam „Rīta Panorāma” atzina Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Māris Balodis.

Viņš pastāstīja, ka līdz šim saistībā ar Āfrikas cūku mēri Vidzemē iznīcinātas 55 mājas cūkas, reģiona noteiks  aizsardzības zonu un uzraudzības zonu, kurā pārbaudīs mājsaimniecībās esošās cūkas.

Taču pagaidām jaunu aizdomu gadījumu par saslimšanu ar Āfrikas cūku mēri nav, sacīja Balodis, skaidrojot, ka visbiežāk slimību diagnosticē nevis ar asins paraugu analīzēm, bet jau redzot saslimšanas pazīmes.  

Viņš atzina, ka pastāv bažas par infekcijas izplatīšanos visā valsts teritorijā, tieši tāpēc arī  nepieciešama ārkārtas situācijas izsludināšana.   

Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas nogalē Āfrikas cūku mēris konstatēts arī Valkas novadā. Pirms tam slimība konstatēta Latgalē – vīruss apstiprinās 25 meža cūkām un 16 mājas cūkām deviņās piemājas saimniecībās. Latgalē izsludināts ārkārtas stāvoklis

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti